| LoredanaBirnoschi a întrebat:

Buna Tpu.Probabil scriu asta ca sa ma descarc deoarece simt ca am mintea incarcata si am mustrati din cauza acestei societati de rahat.
Am 23 de ani, am o relatie frumoasa in momentul de fata, ma simt super bine cu iubitul meu, doar ca nu ne afisam pe retelele de socializare si pot spune ca e un "plus" pentru mine.Cand eram mica si proasta, am fost super incapatanata(am crescut fara tata, mama plecata) si am facut greseli mari din care am invatat MULTE.In 2014 mi-am inceput viata sexuala, dar eu voiam doar sa experimentez,sa ma descopar,ce-mi place, ca nu-mi place, ce ma excita, ce baieti imi plac, ce mi se potriveste etc. Efectiv mi-am facut de cap, am avut cateva "escapade" dar acum le regret, dupa 8 ani efectiv. Dupa mi-am facut o relatie cu un tip,eram minori amandoi, ne-am imbatat,ne-am facut de cap rau, aici am cazut in capcana lui, el era mai constient ca mine, aveam 6 luni de relatie si am decis sa fac pentru prima oara sex oral, asta-mi lipsea ca am fost si filmata dar nu eram constienta,eram asa in extaz incat m-am lasat dusa de val, dar a doua zi am regretat maxim, asa ca i am umblat in tlf si am sters filmarea. Dupa cateva luni nu ne mai intelegeam, m-a agresat fizic si verbal si am decis sa pun punct.Era obsedat,ma lua de la liceu, ma ducea la liceu, ma urmarea, nu aveam deloc intimitate si viata personala.Cand a auzit ca vreau sa o termin cu el, mi-a trimis filmarile cu mine, poze cu mine dezbracata(in filmari mi se vede fața ) si a inceput sa ma santajeze "Daca te desparti de mine le public pe Facebook".Pt ca imi era frica am cedat ai m-am impacat cu el, iar timp de 3 luni a facut cu mine ce a vrut,batai, vorbe urate, unde ma punra acolo stateam, si in cap stateam, efectiv ma detinea.Am ajuns sa am curaj sa-i spun ca nu ma intereseaza si sa le publice.Chiar a facut-o.A trimis efectiv la toti prietenii mei, prietenii lui, cunostinte, familia mea, neamurile lui etc.Am devenit "vedeta" desigur la liceu toata lumea ma stia de cea mai mare "tarfa" ca mna..am facut sex.Eu nu pot sa inteleg cat de cretina e lumea..Nu e ca si cum e un "secret" toata lumea face sex oral normal anal samd.Doar pentru ca ai fost filmata, ca victima, esti tarfa?laughingNu ma pot impaca cu mentalitatile astea de oameni redusi.In fine ideea e ca nu am reusit sa-mi refac viata amoroasa, pana in 2018 cat am stat cu un tip 2 ani iar acesta a decis sa ma paraseasca pentru altcineva, in tot acest timp am fost fericita, ne afisam, stia situatia mea, iar la finalul povestii "esti o tarfa"mi-e scarba.Acum sunt cu un barbat mai matur, e cu 5 ani mai mare ca mine,ne intelegem bine, foar ca nu ne afisam, stie ca am fost victima unui abuz, dar mi-a zis ca nu isi doreste sa ma vada niciodata in acele ipostaze pentru ca nu ar suporta psihic.Eu nu cred ca o sa ajung vreodata sa ma casatoresc sau sa am copii…de mutat nu pof sa ma mut, sunt propria mea sefa, castig bine, si nu pot sa renunt sa ma mut…sa renunt la relatie, la familie si putinii prieteni adevarati.Deci efectiv ma macina faptul ca lumea vrea sa-mi faca rau..doar din motivul ca in tara asta de rahat nu diferentiem victima de agresor si agresorul de victima.Voi cum v-ati fi simtit in locul meu? Ce ati fi facut? Am trecut prim multe,am avut tentative de suicid pentru ca nu cred ca o voi scoate la capat, trecutul ma urmareste, mi-e frica sa ma afisez cu partenerul, uneori sunt paranoica sau poate nu..ca lumea de uita"intr-un fel" la mine ca si cand ar sti toata lumea ce am facut.Am fost la psoholog si in prezent ma duc doar ca am incercat sa-i explic ce am patit, dar nu pot continua, simt ca ma sufoc cand vorbesc si imideruleaza imagini in cap. Orice sfat e bine venit, iar daca esti o victima, spune-mi, cum ai trecut peste?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

A fost un caz similar aici, unde cel care a santajat a ajuns dupa gratii.
Poti merge la Politie si poti face plangere impotriva celui care te santeajeaza cu pozele nud, cu care te-a filmat sau pozat mai ales ca le-a postat pe internet, ceea ce este ilegal.

Politia il poate forta sa dea imediat pozele jos si sa nu te mai poata contacta sau santaja niciodata, fiindca se face urmarire penala si chiar puscarie, mai ales daca pozele alea erau de cand erai tu minora.
Pornografia infantila raspandita pe internet este aspru pedepsita de lege, cu puscaria!

https://legeaz.net/noul-cod-penal/art-374

https://lege5.ro/......odul-penal

Poti scrie povestea ta pe un site, cerand sfatul avocatului:
https://www.avocatnet.ro/forum/raspunsuri

| LoredanaBirnoschi explică (pentru Violleta2022):

Acum 8 ani am fost la politie cu dovezi, inregistrari ca ma ameninta, efectiv m-au luat in ras si mi-au zis ca mi-a placut sa fiu abuzata si filmata.Ce am rezolvat? Un dosar penal si ordin de protectie timp de 5 ani, atat.Degeaba ma mai duc, adica ele oricum au fost distribuite in masă si cineva le are si acum. Faptul e deja consumat, dar ma ajunge trecutul din urma

| Violleta2022 a răspuns (pentru LoredanaBirnoschi):

Trebuia sa-l dai in judecata, fiindca plangerea la Politie nu a facut mare lucru, mai ales ca traiesti in romanica sad
Trebuia sa ceri despagubiri banesti de la jogodia care a facut filmarea si sa ceri sa se scoata pozele de pe internet.
Acum este intr-adevar tarziu, dar de acum stii ce ai de facut!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din cauza acestei societati de rahat. Ce legătură cauzală are mintea ta cu rahatul societății? toata lumea face sex oral normal anal samd. Nu face toată lumea. lumea vrea sa mi faca rau. Care lume? trecutul ma urmareste. Cum te urmărește? ca si cand ar stii toata lumea ce am facut. Cum se vede din privirea lor, că știu? Cine, toți, toți? Toți au privirea la fel? simt ca ma sufoc cand vorbesc. Cum simți? Dacă răspunzi la toate întrebările, asta te va ajuta să înțelegi ce se întâmpl cu tine.

| Emma30555 a răspuns:

Ai fost o victima, indiferent de greșelile tale, alții au greșit mai mult. Cred ca trebuie sa eviți oamenii încuiați, sa te înconjori de oameni maturi care nu au prejudecăți și nu judeca victima ci judeca agresorul. Trebuia sa fi mers la politie sa fi făcut plângere, acum nu mai contează, treci peste ce s-a întâmplat, schimba mediul, și încearcă sa lași în urma tot ce a fost.

| raMLesS a răspuns:

Trebuia sa mergi la politie si se rezolva.

| CleanHeart a răspuns:

N am fost victima și mă bucur că am fost foarte selectivă dar nici așa nu poti să știi dar te sfătuiesc pe tine sa fii împăcată cu tine, e bine că îți recunoști faptele și le accepți și mai departe tu alegi cum sa îți fie viața dar nu uita că orice acțiune îți defineste viitorul, cum îl plantam, așa îl avem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu timpul vei uita.

| andreeasiocarte a răspuns:

Trecutul poate sa si intinda de multe ori bratele spre tine. Important este sa te feresti. Daca tu te ai iertat pe tine, ti ai dat voie sa traiesti, esti impacata cu tine insuti... ei bine, treaba e ca si rezolvata. Am trecut prin chestii de genul, am fost umilita, jignita... am trecut peste. de ce? mi-am dat voie sa traiesc si sa-i iau in ras pe cei care incercau sa ma raneasca. asta inseamna sa fi outernic. asta trebuie sa faci tu. Crede in iubitul tau, afiseaza te unde vrei tu cu el pentru ca lumea va vorbi indiferent de cat de vinovat esti sau nu esti. Mergi mai departe. Scrie o carte pe baza trecutului tau si poate asa vei invata sa treci peste. Casatoreste te cu persoana iubita si creati va povestea de dragoste!