| anonim_4396 a întrebat:

De câteva zile ma bate un gând si nu-i găsesc un răspuns deloc.
Anul trecut am cunoscut un tip cu care am încercat sa am o "relație" si am început sa ieșim, sa ne cunoaștem.
El de la prima întâlnire își dorea sex, am refuzat. A trecut timpul si da, intr-un final am făcut-o, eu sunt genu de persoana care își exprima sentimentele iar dupa am observat ca el nu, era super rece dar interesat de mine, in 5 luni niciodată nu mi-a făcut un compliment sau sa zică ceva despre ce simte el. Nu pot sa spun ca a stat cu mine doar pentru sex pentru ca venea la mine acasă si efectiv doar stateam, ne sărutăm si povesteam. Niciodată n-am spus ca suntem intr-o relație deși ne vedeam, ne sărutăm, făceam dragoste si eu ca proasta vedeam un viitor cu el. Am găsit si conversații in care spunea ca el n-are relație si eu atunci am decis sa pun piciorul in prag pentru ca suntem doi oameni maturi, 20 de ani eu si el 21 si ar trebui sa decidem ce vrem unul de la altul. El dupa un timp când a observat ca eu ii tot pun întrebări despre relație, ce vrea cu adevărat de la mine etc, dat un mare jet si mi-a spus ca e mai bine așa, ca nu e pregătit pentru o relație si ca si-a găsit un loc de munca in alta parte si trebuie sa plece. Evident ca m-am interesat si m-a mințit, voia doar sa scape. Cat timp era cu mine îmi arata ca tine la mine prin gesturi dar niciodată sa ma ia in brațe si sa își exprime un sentiment emoțional.
Eu de atunci nu l-am mai căutat dar nici el pe mine, m-am simțit folosită si am trecut greu peste dar de atunci nu l-am mai văzut.
In prezent eu am o relație de 6 luni si acum 2 saptamâni aproximativ ma suna un număr privat si se prezintă cu numele lui pentru ca ii aveam numărul la Block, mi s-au lăsat picioarele si n-am știut ce sa zic așa ca i-am spus ca nu pot vorbi si mi-a zis ca își dorește sa-l deblochez sa vorbeasca cu mine.
Am refuzat sa-i spun din prima ca am iubit pentru ca nu m-as fi așteptat ca el, un om atât de rece sa își sune o persoana din trecut așa ca am vrut sa vad ce zice. M-a întrebat ca ce mai fac, daca sunt bine si mi-a zis ca ii e dor de mine, daca vreau sa ieșim la o tigara sa vorbim. Eu i-am cerut explicații, de ce ma suna dupa atâta timp ca am iubit etc, normal ca a refuzat sa zică ceva in afara de " de ce vrei sa complicam lucrurile, vreau doar sa vorbim". I-am spus sa ma lase in pace pentru ca am iubit si i-am dat Block, peste câteva zile iar ma suna spunând ca nu crede ca am iubit si ca el știe ca sunt trista fără el si i-am zis sa nu mai sune pe un ton mai ridicat si a zis ca a înțeles si mi-a închis. Am pus o poza pe social media si mi-a trimis un emoji trist dar i-am dat seen.
Acum am o întrebare, de ce unii bărbați sunt atât de reci si refuza sa își exprime sentimentele?
De ce ma caută dupa atâta timp si de ce insista? Chiar nu înțeleg
Dau funda:****

Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

Drăguțo, pentru el ai fost doar o adăugare la listă. Există genul ăsta de bărbat, care vrea să bată cine stie ce record, își hrănește egoul cu fiecare cucerire. Te caută pentru că acum i s-a pus vreo pată nouă. Vrea și o relație stabilă, și își caută proastă. Nu folosesc cuvântul ăsta la modul jignitor, nu spun că ești, spun ca vrea să prostească o femeie, iar tu NU trebuie să devii acea femeie. Cunosc extrem de bine genul ăsta, am 2 amici ca ăsta al tău, și-au luat nevastă și prietenă la presiunea familiei sau anturajului, pentru că trebuia să fie și ei vezi Doamne în rândul lumii. Amândoi își înșelau partenera la ordinea zilei. Vezi-ți de viață, ăsta va fi un demon care te va chinui, cu cât îl îndepărtezi mai repede cu atât mai ușor va fi să scapi de amintirea lui. Amândoi amicii menționați mai sus au divorțat, au rămas la inteligența emoțională de pubertate, fostele lor au suferit intens, intrau în alte relații cu teama că se va repeta, și au trecut ani de zile până și-au revenit, deci și-au prăpădit tinerețea practic.
Ai grijă de tine, dedică-te total noii relații, iar pe el ignoră-l. Probabil va insista, că el te iubește mai mult decât oricine, el ar trebui să fie alesul la cât te iubește, și alte rahatu-ri de genul ăsta. Crede-mă, că și eu sunt bărbat, normal se pare, și nu concep să fac așa ceva. 99% din bărbați nu ar face. Restul de 1% sunt defecți, nu îți lua unul defect, că ai să tragi toată viața ponoasele.
Baftă.

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Probabil momentan nu are cu cine sa faca sex, probabil ca a ramas cu respect fata de tine pentru ca ai refuzat sa mai ramai inte- o relatie pentru care el nu voua sa isi asume un viitor, acum ca si altcineva e interesat de tine esti mai intersanta.Ai fi mai fericita daca pe viitor ai respecta pkanul Creatorului si ai face sex numai dupa casatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar se pare ca tu nici acum nu ai priceput ca ala te-a vrut numai pentru sex?
Ce treaba au raceala si sentimentele lui, cand el ti-a spus din prima zi ca vrea sex si ulterior i-ai cedat. A primit ce a vrut pana cand s-a saturat, apoi ti-a dat papucii, asa cum face orice curvar.
De ce te cauta inca?
Pentru ca i-ai cedat odata si cu siguranta ii vei mai ceda si alta data, deci este sigur ca va mai primii sex gratis, fiindca esti slaba si nu-l poti refuza.
Nu a fost vorba de nici un sentiment aici si nici nu va fi vreodata, fiindca omul nu se schimba peste noapte, dar stie ca poate obtine sex gratis de la tine, de aceea insista.
Daca ai deja o relatie, fii isteata de data asta si ANUNTA lumea ca esti in relatie, ca sa eviti sa mai fii cautata de curvari insistenti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Lipsă de educație, printre altele. 2. Insistă fiindcă i-a convenit relația cu tine, sex fără obligații.

| Drimmero a răspuns:

Treaba e simpla, cum au mai zis si altii, omul voia sex si atat, fara sentimente si alte obligatii, te avea la indemana oricand voia el, vedea ca esti dispusa sa faci orice pentru el, asta accentua lejeritatea lui care zicea "las-o ba ca e proasta mea, obtin ce vreau cand vreau", e comportamentul tipic cand obtii ceva usor, abia cand nu se mai intampla atunci incepi sa ti se trezeasca interesul pentru ca trebuie sa 'lupti' ca sa recastigi, barbatii sunt foarte competitivi de fel si cand vad ca au pierdut vor o revansa sau sa obtina inapoi. Pentru el reprezinti o provocare mai mare pentru ca nu mai esti la fel sa stai la cheremul lui, il intriga asta, mai ales ca acum ai iubit si ii e mult mai greu, grija mare ca omul e player, vrea sa dea si el o buca si apoi iar dispare, se foloseste de tactica sentimentala/emotionala, manipuleaza ca ii e dor pana tufe si apoi iar uita de tine.

| Hammurabi a răspuns:

Nu e vorba că el e "rece". Dar ai fost doar o persoană cu care el și-a rezolvat nevoia de sex.
Acum revine la tine pentru că, probabil, iar e într-o perioadă de "secetă". Iar tu îi ești la îndemână. Și în lipsă de altceva, ești bună și tu.
Nu te lăsa păcălită de gesturi mărunte. Foarte mulți bărbați fac "sacrificii" de astea mărunte ca să-și asigure nevoia de sex.
Are un caracter infect.
Dă-i eject de la cap la coadă și blochează-l peste tot.
Altfel vei pica din nou în vrăjelile lui.

| anonimuIl a răspuns:

Ăla până pe la 28 - 30 de ani când se va insura va mai fi cu vreo 50 de femei ca tine.

| ttttoo12 a răspuns (pentru anonimuIl):

Am specificat asta? Nu, dar odata ce starnesti sentimentele unei persoane eu sunt de parere ca ar trebui sa iti asumi. Evident ca nimic nu e sigur si nu am fost 100% convinsa ca va ramane cu mine!

| anonimuIl a răspuns (pentru ttttoo12):

Un bărbat de 21 de ani ca ăla cu care ești abia la 28 - 30 de ani este cu o femeie cum vrei tu să fie el acum la 21 de ani.

| Sas a răspuns:

Lasă-l.Ia-ma pe mine