| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Sunt disperat. M-a parasit iubita. Nu stiu ce s-a intamplat. Sunt confuz, simt durere. Nu stiu ce s-a intamplat. Chiar aici, in urma cu aproximativ 3 saptamani,am cunoscut o fata. Mi-am postat id-ul de mess la un raspuns,iar ea mi-a dat add,am vorbit pe mess,ne-am dat seama ca avem multe lucruri in comun. Am inceput sa tin la ea si ea la mine, ma simteam in siguranta alaturi de ea, imi placea enorm de mult sa vorbesc cu ea. Ea are 16 ani, iar eu 21. Eu sunt foarte gelos,la fel si ea. Azi,cand a venit de la scoala am intrebat-o daca a atins-o vreun baiat sau daca a vorbit cu ceva baiat. Si a zis ca a vorbit cu doi colegi,si i-am spus apoi ca nu vreau sa stiu ce a vorbit cu unul dintre ei,fiindca apoi devin enorm de gelos. Totul era foarte okkk pana azi,simteam ca e iubirea vietii mele,ma vedeam alaturi de ea si in viitorul meu. Era diferita de celelalte fete,era unica,cuminte,serioasa. Azi,dupa ce a ajuns acasa de la scoala am sunat-o,si mi-i s-a parut ca nu se comporta la fel ca in celelalte zile, mi-am dat seama de acest lucru dupa vocea ei. Inexplicabil, parca era mai rece...mi-a spus ca va inchide. Credeam ca glumeste. Si mi-a inchis. Apoi am incercat sa o sun iar si m-a intampinat vocea robot...si-a inchis telefonul presupun. Apoi,dupa ce l-a deschis si am sunat-o iar mi-a respins apelul,si chiar acum cand scriu aceste lucruri aici mi-a trimis un mesaj in care spunea ca ii pare rau. Doar atat. Nu mai inteleg nimic. Pana ieri totul era bine,imi facusem planuri de viitor cu ea. Simteam ca nu e ca si celelalte fete. Nu stiu ce s-a intamplat cu sentimentele ei. Nu imi vine sa cred ce mi-i se intamplat. Sufar,si ma doare. Eu sunt virgin. Am avut pana acum doar o iubita reala,iar apoi doar relatii la distanta am avut. De ce nu am noroc in dragoste? Am pus mult suflet pentru ea fiindca simteam ca e serioasa. Nu stiu ce sa mai fac. Va rog din suflet,spuneti-mi ce sa fac. Ma doare asa tare. Nu ma asteptam sa ma paraseasca in acest mod. Urasc viata asta. Ea era singura mea alinare. Abia asteptam sa ajung acasa de la munca,ca sa am timp sa vorbesc cu ea,sa ii trimit mesaje. Iar acum ma paraseste. Macar daca greseam undeva. Dar nu am facut nimic,nu am vorbit cu alta fata, nu am jignit-o. Va rog mult, dati-mi un sfat. Nu mai stiu ce sa fac. AJUTORRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR! 1

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe o parte meriti sa tragi din greu pentru ca ai gresit mult daca ai pus ochii pe o minora si Dumnezeu a zis ca nu e pentru tine, asa ca nu mai fi tantalau si cauta una de-o seama cu tine.

| DNSK a răspuns:

Uoff...Dificila situatie.Se spune ca trebuie sa lasi persoana respectiva sa plece, iar daca te iubeste, se va intoarce.Foarte usor de spus, parca imposibil de facut. Incearca sa obtii explicatii. Daca ti le va da, vei afla ce a determinat-o sa se poarte asa. Daca nu, nu face presupuneri tu.Aici gresim cu totii.Presupunem si ne ranim

| anonim_4396 explică (pentru DNSK):

Se spune ca cine pleaca, si se te iubeste, se va intoarce inapoi. GRESIT! fiindca cine te iubeste nu va pleca niciodata.

| DNSK a răspuns (pentru anonim_4396):

Frumos spus.

| anonim_4396 explică (pentru DNSK):

Multumesc frumos pentru apreciere, respectiv raspuns. Multumesc mult.

| WildDream a răspuns:

Si s-a demonstrat ca TPU nu e site de intalniri (aviz amatorilor)...
In primul rand calmeaza-te, nici nu a fost o relatie in adevaratu sens al cuvantului...Tu zici ca ea e cuminte si nu mai stiu cum da de unde stii? Crezi ca o cunosti cu adevarat? Fata pe care pretindeai ca o cunosti ti-ar fi dat papucii intr-un mod atat de urat?
Gandeste-te putin, nu cunosti o persoana intr-o viata in care traiesti zi de zi cu ea, pe net nici nu se pune problema. Acolo poti sa fii oricune, orice...Si tu o stiai de doar 3 saptamani si deja incepeai sa-ti faci planuri de viitor? Off...Nu te mai lasa amagit de lumea asta virtuala, incearca sa iesi si tu afara, sa cunosti o fata reala nu copile din astea virtualewinking

| darius1001 a răspuns:

Frate stai linistit mie mi s-a intamplat de patru ori calmeaza-te ca fete cuminti sunt doar trebuie sa ai grija pe cine alegi si ai 21 nu ti-as sugera sa iei minore imi pare rau pentru tine dar asta-i viata trebuie sa lupti.Multa Bafta.

| ANDREIAd a răspuns:

Linisteste-te. fete cuminti mai sunt daca vei cauta bine. te asigur eu ca sunt. nu mai plange.ea nu gandeste asa de matur ca tine. daca nu te iubeste nu mai poti face nimic. iubire cu forta nu se poate. capul sus si priveste inainte. va aparea si in viata ta o fata serioasa cu care sa-ti intemeiezi o familie. nu te mai consuma atata punandu-ti tot felul de intrebari tie pentru ca vei suferi si mai mult.

| EllaMelly a răspuns:

Tu zici ca ai 21 de ani si ea 16. E si normal sa se poate asa la 16 ani,sa nu vrea o relatie serioasa, tu trebuie sa fi cel care trebuie sa-i explice ca nu se va intampla nimic daca incercati sa aveti o relatie serioasa, sa aiba incredere in tine, iar daca nu vrea nu o obliga, cauta-ti pe altcineva.Si in primul rand nu mai fi asa gelos, incearaca sa fi mai rezervat in aceasta privinta.In privinta aspectului incearca sa-ti schimbi look-ul sau vestimentatia, sa arati cat mai bine.La caracter trebuie sa mai lucrezi putin, sa stii cum sa te comporti cu o fata, sa te comporti frumos cu ea, dar nici s-o ti prea in puf ca dupa aia te ia de prost.Si nu mai zice ca urasti viata sau ca nu ai noroc in dragoste.

| anonim_4396 explică (pentru EllaMelly):

Nu am profitat niciodata de nicio fata,si mereu, cu fiecare fata cu care am vorbit, i-am spus ca doar dupa casatorie vreau sa fac dragoste cu ea. deci, asa i-am spus si la aceasta fata, ca nu vreau sa imi bat joc de ea. nu stiu de ce m-a parasit. i-am spus de atatea ori ca totul va fi bine. imi vine sa plang. nu mai am chef de nimic.nu inteleg ce s-a intamplat. macar daca imi spunea ce s-a intamplat, de ce s-a saturat de mine, sau de ce s-a plictisit.

| EllaMelly a răspuns:

Asa si in legatura cu viata sexuala,ai zis ca esti virgin, inainte sa faci acest pas documenteaza-te in legatura cu acest lucru, cauta pe net ca gasesti, sa nu te avanti asa deodata ca dupa aia sa regreti.Tu trebuie sa fi experimentat in legatura cu viata sexuala, sa ai capul pe umeri si sa te protejezi.Succes!

| anonim_4396 explică (pentru EllaMelly):

De curiozitate, de multe ori, am cautat pe net cum e atunci cand faci prima data dragoste.sunt foarte timid in viata reala, sunt un bleg, un ratat.stau in fata calculatorului, si imi vine sa...nu stiu.simt ca nu mai suport viata asta. de ce altii pot avea relatii de lunga durata,si altele vesnice,si poate nu isi alinta iubita de prea multe ori si cu prea multe alinturi,si nu o respecta,si tot sunt fericiti? de ce? de ce nu sunt acceptat asa cum sunt? de ce nu imi spune nimeni niciodata"O SA FIE TOTUL BINE"? m-ar linisti asa mult aceste cuvinte.e dureros cand auzi tacerea,acel tiuit care iti inunda urechile si creierii. imi cer scuze,sunt un gunoi,un prost,dar ma simt asa singur. doar aici,pe acest forum, m-am gandit ca va intra cineva si la intrebarea mea si ma va asculta, va citi ce am scris eu. ok, am gresit si eu, dar macar de ce nu sunt inteles? chiar toata vina e a mea cu ce s-a intamplat azi?

| EllaMelly a răspuns:

Pai calmeaza-te si nu dispera, ai doar 21 de ani.Cauta-ti pe altcineva de 18, 19, 20, 21 de ani, ea este minora iar tu inseamna ca esti dispus sa astepti dupa ea atata timp ca doar nu se casatoreste la 18 ani, eu am 20 de ani si nu am de gand sa ma casatoresc acum.Cauta-ti alta fata care sa fie si ea virgina ca tine.Si chiar te apreciez ca astepti o fata ca altii nu mai fac asa ceva in ziua de azi.

| anonim_4396 explică (pentru EllaMelly):

Uite,inca ceva. cand am intrebat-o daca a vorbit cu ceva coleg de al ei, si ea mi-a raspuns, am zis ca minte, dar din gelozie am zis acest lucru.si a spus ca de aceea mi-a inchis.mi-a spus asta acum prin mesaj.tu ce parere ai, chiar asa mult am gresit? am incredere deplina in ea.stiu ca niciodata nu era in stare sa ma insele sau sa se dea la altul,dar nu suportam sa stiu baieti in preajma ei. in urma cu doua zile,a spus ca aprins-o un baiat de fund. pai sa nu fiu gelos? dar am incredere in ea. ea a zis ca nu am incredere in ea fiindca i-am zis ca minte,si a spus ca nu ii place ca am intrebat-o de fostul, si ca i-am rascolit amintiri. cand am cunoscut-o, nu mai tin minte de ce m-am certat cu ea, si a zis ca ma uraste. daca era altul poate o si injura, dar eu am trecut peste.am zis ca am inteles ca a spus asta la nervi. multumesc frumos pentru apreciere. pacat ca asa ceva prea putine fete mai apreciaza. pentru majoritatea nu mai semnifica nimic faptul sa fie prima femeie din viata unui barbat.am 21 de ani si simt ca mi-a ajuns viata la capat. nu mai are viata mea niciun sens.da, as fi dispus sa astept oricat pentru o fata, atata in privinta casatoriei, cat si in privinta primei nopti de dragoste, dar se pare ca nu sunt mereu inteles.

| EllaMelly a răspuns:

Aici gresesti, iti zic eu din proprie experienta ca distanta este o problema. Poate sa se mute ea la tine dar de la distanta nu poti sa ai o relatie

| anonim_4396 explică (pentru EllaMelly):

Dar,pur si simplu, o simteam in sufletul meu. altii se iubesc la distanta si se casatoresc.imi doream ca si in viata mea sa fie la fel.

| EllaMelly a răspuns:

Pai altii se cred mari cuceritori,si nu stiu sa se comporte cu fetele sau sa le respecte. Oricum tu nu trebuie sa fi ca ei,dar las-o in pace nu o mai cauta poate ca ea vrea pe altu care arata mai bine,e mai smecher dar care nu o apreciaza.Ti-am mai zis incearca sa nu mai fi timid, sa pui punctul pe i, sa-ti schimbi atitudinea, sa incerci sa te faci remarcat, sa iesi in evidenta cu altceva ce nu au altii.

| anonim_4396 explică (pentru EllaMelly):

Sunt adeptul modei care a trecut. in sensul ca sunt demodat, imi place sa daruiesc flori celei pe care o iubesc, sa fiu romantic.ma omoara gelozia. de ce? fiindca vreau ca totul sa fie al meu.am fost mereu gelos, si de cele mai multe ori am avut dreptate si am avut motive sa fiu gelos, si, in final, tot am pierdut.acum mi-a dat mesaj si imi spune ca eu am parasit-o si ca iar vrea sa fie cu mine. imi simt sufletul asa ranit.nici nu mai sunt in stare sa imi controlez sentimentele inimii. nu as putea sa fiu tupeist. sunt eu insumi si sunt timid.si imi doresc sa fiu acceptat asa cum sunt. ma doare cand nu sunt acceptat asa cum sunt. chiar daca am gresit,vreau sa mi-i se spuna"hai sa discutam,sa iti explic cum stau lucrurile,si sa vezi ca nu ai de ce sa iti faci griji". niciodata nu am vrut o fata cu forme,nici frumoasa,nici bogata, ci una serioasa, cuminte, dar care sa stie ce vrea de la viata, nu care sa se schimbe de la o situatie la alta.inteleg ca aceasta fata nu a mai avut decat un alt iubit la distanta, si nu stie cum e cu iubirea, dar e prea de tot sa imi inchida fara sa imi explice nimic.am si eu sentimente,la fel ca ea,ca oricine. oricum,altii sunt mai buni, asa le place la multe fete, sa aiba parte de baieti duri, si chiar daca acei baieti le lovesc, ele tot la ei se intorc.asta niciodata nu am inteles. imi pun capul in maini cu gandul ca si ziua de maine va fi la fel ca cea de azi, fara sens. totul era bine pana azi, credeam ca mi-am gasit adevarata fericire. nici macar nu mai pot sa gandesc.mi-i se invart toate in cap.simt ca am innebunit. nu imi vine sa cred ce mi-i se intampla.mereu trebuie sa ma prefac ca sunt fericit si sa zambesc fals, doar sa nu ma intrebe nimeni ce am patit.

| EllaMelly a răspuns:

Si nu mai fi gelos, gelozia are si ea o limita.iesi cu prietenii, distreaza-te si nu o mai cauta.totul tine de tine sa te schimbi.

| anonim_4396 explică (pentru EllaMelly):

Nu am fost niciodata la discoteca.nu imi place sa ma distrez.decat sa ma distrez cu prietenii, mai bine sa fiu alaturi de iubita mea, sa vorbesc cu ea, sa ii arat ca e importanta, sa ii arat ca o iubesc si ca pretiosul timp am ales sa mi-l petrec cu ea.stii de ce sunt gelos? fiindca mi-e teama sa nu imi ia cineva ce este al meu. am incredere, dar mereu apare gelozia, fiindca mi-e teama ca altii baieti sa nu imi impresioneze iubita cu altceva, cu ceva ce eu nu am. oare mereu o sa mi-i se intample asa?

| Ermer a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=LB4z1rFb8cw

Cel mai bun ajutor vine de aici. :)

| Crashy a răspuns:

Fratee calmeaza-te laughing ...pai pentru inceput daca stii unde sta ea fa-i o vizita si incearca sa afli care e motivul despartirii si cand esti la usa ei sa pui degetul pe vizor altfel se uita, te vede, nu deschide ok... si daca reusiti macar sa va impacati, incearca sa nu fii prost si nu mai fi asa gelos

| anonim_4396 explică (pentru Crashy):

E din Tulcea, eu din cluj, dar i-am spus ca distanta pentru mine nu reprezinta un obstacol. la fel a spus si ea.e prima data cand sunt parasit asa, fara nicio explicatie.nu credeam ca mi-i se va intampla asa ceva.