| CurlyRestlesa a întrebat:

Buna tuturor. Sunt impreuna cu prietenul meu de o luna. Avem 26 si 28 de ani. El provine dintr-o relatie de lunga durata toxica. Vrem sa construim o relatie sanatoasa bazata pe sinceritate si intelegere. Problema vine din faptul ca el ca o parte buna din barbati are impresia ca este extraordinar de bun la acest capitol. Am incercat sa ii explic si sa ii mai dau cate una-2 indicatii, mergand pe premiza ca nu toate femeile sunt la fel si ca ne plac lucruri diferite. Dar anumite lucruri sunt basic si nu stiu cum sa pun problema fara a ii scade increderea in el. Spre exemplu sta foarte prost la capitolul sex oral si la penetrare are miscari foarte rapide si scurte (nici nu intra tot in mine si miscarile zici ca le face un iepuras). Credeti ca abordarea mea de pana acum e buna, mai exact ca ii dau cate un hint-2 mereu si sa sper ca va intelege si se va remedia problema asta cu sexul in timp? Sau credeti ca ar fi mai bine sa ii spun tot of-ul?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Oricat de frumoasa ar parea relatia voastra, daca nu va ridicati amandoi fericiti din pat, totul se va duce pe apa sambetei in scurt timp.
Va trebui sa stai de vorba cu el serios, sa-i spui direct ceea ce ne-ai spus si noua si sa-i explici ca stilul tau e altul si trebuie sa gasiti calea de mijloc care va poate face fericiti pe amandoi.
Foarte buna ideea lui @mihai69 sa-i prezinti material video informativ si sa comentati pe alaturi, e un inceput perfect al unei discutii lamuritoare.
Un hint: nu folosi cuvantul "iepuras", il vei omori din prima. Fara diminutive sau comparatii cu animalute.
Dar spune-i adevarul.
Tot.

10 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu zic sa renunti la hint-uri si sa-i spui ca nu e asa bun pe cat crede el, sa-i mai tai din nas un pic... spune-i exact ce-ti place si ce nu-ti place.

| ania a răspuns:

Ai fi mult mai fericits daca daca ai alege sa respecti planul Creatorului si nu ai face sex deloc fara casatorie. Ignorarea poruncilor Lui e toxica si aduce nefericire pe trmen lung in viata oricui.

| wildthing a răspuns (pentru ania):

Auzi...dar tu de unde stii ce plan are creatoru' asta? Ai vorbit tu cu el?

| ania a răspuns (pentru wildthing):

Da am vorbit personal cu El, am scris pe larg la intrebarile mele cum a fost conversatia.Te incurajez din tot sufletul sa il provoci personal la o conversatie. Unul din lucrurile pe care mi le-a spus e ca Biblia e csrtea Lui.Si acolo scie clar:
Fugiti de curvie! si!
Patul casatoriei sa fie nespurcat( nemurdarit)!

| wildthing a răspuns (pentru ania):

Cand vorbesti cu Dumnezeu se cheama rugaciune...am un lapsus acum si as vrea sa-mi aminteasca aici cineva, cum se numeste atunci cand Dumnezeu iti raspunde.winking

| Violleta2022 a răspuns:

Doar comunicarea clara si sincera dintre voi poate sa rezolve problema asta.
Sa-i spui asa cum ne-ai spus si noua aici, ca ceea ce face nu te satisface.

| mihai69 a răspuns:

Invită-l la un festival de filme de amatori unde se vede clar ce și cum și la scenele respective să începi să comentezi: "mmmm... vezi? așa îmi place și mie!" etc.
Dacă nici așa nu pricepe... cumpără un vibrator și te ajuți cu el.

| Emma30555 a răspuns:

Spune i mai direct cum sa o facă.

| Crackman a răspuns:

Spune tot

| Daz01 a răspuns:

Depinde și cum îi dai hinturile... când îți face sex oral spune-i cum să facă, spune-i cum să se miște. În ceea ce prinește penetrarea, la fel, spune-i cum vrei să o bage... poți să te folosești de multe artificii iar la final să-l "premiezi" spunându-i și arătându-i că ești satisfăcută după ce ți-a urmat indicațiile.
Dacă situația cu hinturile nu merg, ca și pănă acum de altfel, vorbește cu el direct, dar nu i-o spune ca și cum el nu știe ce face, doar că ai vrea să încercați și în alt mod. Sunt sigur că va înțelege, mai ales că are 28 de ani și ar trebui să fie conștient că întotdeauna este loc de mai bine. Succes.