| anonim_4396 a întrebat:

Anxietatea se poate trata dacă lucrezi la stima și imaginea de sine?
Adică dacă o persoană începe să fie mai încrezătoare și mai pozitivă și elimină "Scenariile" din minte,poate învinge anxietatea?
Din cate am înțeles, frica provine din imaginatia noastră și practic, noi ne construim acea frică
Voi ce credeți?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Frica din tine nu o construiește EU-l. El doar o receptează, o constată, o trăiește.

| SilentRain a răspuns:

De învins nu ai cum, anxietatea e o stare în timp pot învața cum sa o manevezi dar tot vei avea momente în care te simți anxios