| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, sunt noua pe aici si am nevoie de niste sfaturi ...am o relatie cu un baiat de 2 ani e mai mare cu 11 ani decat mine, eu am 21 el 32 si nu prea sunt fericita in ultima vreme are iesiri cu baietii pana dimineata de fapt asa a fost de la inceput pentru ca eu am zis sa ii ofer cata libertate vrea numai ca in ultima vreme ma simt singura adica mi se pare ca eu sunt buna doar la facut mancare si curatenie, nu ma simt iubita nu ma simt apreciata chesti dde genul asta...ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mînuțele, ai dreptate, cu siguranță băiatul acela nu te merită, o fată nu este bună doar să spele să facă curățenie și mîncare, trebuie și asta e adevărat, dar nu î ți faci prietenă sau nevastă numai pentru asta, și el ca bărbat nu dă nici o mînă de ajutor, toate le lasă în grija ei, păi nu merge. El trebuie să te ajute, nu să stea cu băieții la bere pînă dimineață, părerea mea este să vorbești cu el și să î i spui că tie nu î ți convine, ori face schimbări, ori dacă nu lasă l nu i de tine.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu as discuta cu el. Serios, dar fara lacrimi, istericale, santaj. Ci pur si simplu: uite, eu te iubesc foarte mult, inteleg ca ai dreptul la o viata a ta, dar ma simt exclus din ea. In plus, simt nevoia sa ma ajuti mai mult in gospodarie, fiindca fac multa treaba si nu este corect atata timp cat avem amandoi serviciu si aducem amandoi bani in casa. Un barbat cu capul pe umeri care vrea sa-si salveze relatia va lua masuri incet-incet

| butterfly27 a răspuns:

Buna,si eu pot sa zic cam in aceiasi situatie, si diferenta de varsta e cam aceiasi.Am stat de vorba, k asa nu se poate, si totusi avem o relatie. Dupa discutie si-a revenithappy pupici

| rechinosu a răspuns:

Sa stai de vrb cu el serios, daca nu se poate fiecare cu treaba lui.

| TheFACKYouTub a răspuns:

Fal un pic gelos
Gelozia vine din iubire
dar sa nu intreci masura, daca e agresiv nu are rost sa incerci
Dar sa il faci gelos din vb, nu din fapte
Nu ii mai acord atata atentie, etc
Daca nu reactioneaza inseamna ca esti buna doar pentru facut mancare
Dar poate el crede ca il iubesti prea mult(fiind mai mica de ani) si de aceea face tot ce vrea el.

| AngelGirl5 a răspuns:

Ar trebuii sa-i explici ce se intampla din punctu tau de vedere in relatia voastra. Pacat sa nu mai fiti impreuna din cauza iesirilor lui, pe care el le crede, probabil, normale, din cauza ca tu i-ai permis. Spune-i ce te deranjeaza.

| youangel a răspuns:

V-am ascultat sfaturile si am avut o discutie mai serioasa in care i-am spus ce ma deranjeaza, mi-a zis ca a realizat si el ca comportamentul lui nu e chiar potrivit ...si-a cerut scuze si mi-a spus ca se va schimba pentru ca nu vrea sa ma piarda si ca ma iubeste. Acum astept faptele sa vorbeasca! Va multumesc mult tuturor!

| Radueu a răspuns:

Ar trebui sa îi zici direct ce te deranjeaza asa o sa inteleaga iti zic eu!