| viki1212 a întrebat:

Sunt tare confuza, sunt impreuna cu prietenul meu de 3 ani, este primul meu prieten. eu l-am cunoscut de la sora mea, deoarece erau amici. El a placut-o pe sora mea, ba chiar am iesit si toti 3 in oras, eu sora mea si el. Intre ei nu a fost niciodata nimic, niciun pupic. Prietenul meu i-a spus ca o iubeste ca o place, dar sora mea l-a refuzat, nu era genul ei si avea si ea prieten, acum ea e casatorita. Dupa mai multe luni sora mea si cu el nu s-au mai cautat. Intr-o zi eu am intrat pe messeger si am intrat in vorba cu el, nu am simtit nimic pentru el pe atunci. Am inceput sa glumesc sa ii spun daca ma iubeste, ma plictiseam si m-am gandit sa ma distrez cu el. Am facut schimb de numere de telefon si de atunci tot in gluma ne spuneam ca ne iubim ne-am intalnit, am iesit in oras si multe multe altele. Pana cand am aceeptat sa fim impreuna, el inca o iubea pe sora mea, dar nu mi-a spus doar dupa 1 saptamana cat am stat impreuna mi-a spus asta, ne-am despartit cateva zile (2) dupa care mi-a spus ca de fapt pe mine ma iubeste si tot asa iarasi am stat impreuna si dupa 2 luni iarasi mi-a spus ca o iubeste inca pe sora mea, nu am mai vrut sa fiu cu el impreuna. Dupa un timp mi-a spus ca e tare confuz si nu stie ce vrea, se simte atras de sora mea dar ma iubeste pe mine, eu chiar nu am mai vrut sa fiu impreuna cu el. M-a cautat a venit la mine acasa imi spuna ca de fapt pe mine ma iubeste, ca a fost doar confuz nu stia ce vrea. L-am iertat si de atunci sunt impreuna cu el fara sa imi mai spuna ca o iubeste pe sora mea sa ca e atras de ea. Suntem impreuna de 3 ani de atunci, o vede zilnic pe sora mea(deoarece locuieste cu mine in aceeasi casa) dar nu da de banuit ca ar mai simti ceva pentru ea. In vara aceasta am fosta la nunta surorii mele, totul a fost ok, acum de curand noi ne-am logodit si vrem sa ne casatorim. In toti acesti ani nu m-a inselat niciodata si chiar mi-a arata ca ma iubeste si ca tine la mine. Voi ce spuneti oare a uitat-o sau nu pe sora mea, oare mai simte ceva pentru ea?

Răspuns Câştigător
| bibi_9393 a răspuns:

Si eu am iubit 2 fratii.Pe cel mare enorm, am crezut ca e iubirea mea cea mare dar dupa cativa ani nu am mai stiu nimic de el si l'am cunoscut pe fratele lui cel mic, cu 4 ani si am avut o relatie ca in povesti... orice in lumea asta se uita daca vrei cu adevarat.succes! Ai incredere in tine!:*

6 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Evident ca nu a uitat-i si nici nu vrea s-o uite, toate intimplarile duc la aceea ca el spera ca sora ta sa-l accepte si te foloseste pe tine ca sa fie mai aproape de ea. Oricum daca el nu se i-a in maini atunci ar trebui sa pui capat acestei relatii, deoarece ai sa suferi foarte mult,

regis
| regis a răspuns:

Probabil nu a uitat-o, insa la fel de probabil s-a impacat cu ideea ca nu e femeia vietii lui. Nu cred ca un om normal la cap poate sta cu cineva 3 ani de zile doar pentru a-si atinge un scop ascuns, iar daca totusi o face chiar este de admirat (nu de tine, bineinteles, ci de cei neimplicati).
Daca esti in stare sa te focalizezi pe sentimentele lui fata de tine, ignorand ce simte el pentru sora ta si pentru oricine altcineva si mai ales fara a te intreba mereu daca iubeste pe altcineva mai mult, aveti toate sansele la o viata fericita impreuna. Daca te intereseaza mai mult ce simte pentru altcineva, chiar daca te vei convinge ca nu mai are nimic cu sora ta, mereu va aparea altcineva in calea fericirii voastre (daca nu o iubita, atunci chiar cineva din familia lui - parintii, fratele sau sora, o ruda apropiata aflata la necaz samd).

| julieta a răspuns:

El e cu tine dar de fapt vrea sa fie impreuna cu sora ta, cred! fi atenta nu face un pas pe care mai tarziu il vei regreta...bafta

| LiLlYAnNe a răspuns:

Sunt sigura ca nu a uitat-o. Dar fii atenta cu cine te casatoresti! Barbatii pot fi imprevizibili si se prefac ca sunt buni dar dupa asta iti aduc numai probleme.Eu oricum iti urez o nunta ca in povesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, sa fi fost in locul tau, nici nu lasam sa mearga mai departe aceasta relatie, dar se pare ca deja e tarziu pentru a te opri. Este posibil sa n-o fi uitat, ceea ce vreau sa-ti spun este sa dechizi ochii mari inainte de casatorie sa nu suferi apoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regis:singuru raspuns mai inteligent.Chiar crezi ca a stat cu tine 3 ani numa ca sa se dea la sorta frate totusi 1.nu suntem atat de obsedatit sa ne gandim la alta fata 3ani de zile desi suntem dj cu una2. faptul ca ti-a zis la inceput ca e confuz si nu stie de cine ii place e o dovada de sinceritate daca era genu sa stea cu tine 3ani ca sa stea de fapt dupa sorta ma indoiesc ca ar fi spus de la bun inceput ca e confuz, iti dai seama ca in 3 ani si-a dat si el seama ca ii plc de tine ai si tu incredere in el totusi ce naiba...normal ca isi mai aminteste de sorta ca nu are cum sa stearga din memorie faptul ca i-a placut de ea candva(subliniez candva) dar sunt sigur ca e mult mai fericit cand se gandeste la tine...