| dyana_6840 a întrebat:

Vreau sfaturi. In primul rand va rog daca vreti sa va bateti joc sau altceva ai bine nu va mai obositi sa cititi. Eu voi face 13 ani pe 31 luna asta si imi place de un baiat de vreo 15-16 ani unul dintre amicii fratelui meu. Nu pot spune ca il iubesc deoarece nu stiu cu adevarat ce inseamna a iubi. Ma tot gandesc la el. Este amuzant si dragut. El era cu o fata mi-a zis fratemiu acum vreun an ca ei erau impreuna de vreo 2 ani. Acum nu stiu daca mai sunt impreuna.Cand il vad parca ma topesc si cand imi acuc aminte cand se saruta cu fata aceea ii vine sa plang. Asa sunt de 3 zile.Il placeam si inainte dar nu asa de tare. Noaptea il visez ma trezesc dimineata cu o senzatie ciudata de fluturasi in stomac si tot asa. Credeti ca il iubesc? Ceva sfaturi ce sa fac si nu imi spuneti "spune-i in fata" pentru ca pur si simplu nu pot. Puneti-va in locul meu si abia dupa aia dati sfaturi. Funta la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HEy...ai 13 ani (de fapt, aproape)...in fine, ESTI MICA PT BAIETI! Ai toata viata inainte. Sa stii ca, o data cu iubirea, vine si suferinta, iar in loc sa inveti si sa te bucuri de copilarie, stai si plangi dupa baieti.
Crede-ma, nu e bine sa te grabesti.
Sa stii ca baiatul care va fi al tau nu va fi luat de nimeni, asa ca nu te grabi!happy
Si nu, nu il iubesti...doar te atrage...e mai mult o admiratie decat iubirehappy Fiind si primul baiat de care iti place mult, e normal sa simti asta.
Eu zic sa astepti macar pana la 14-15 ani ...pe urma poti sa ai un prieten (chiar si atunci esti mica...dar ma rog.).
Sa stii ca o relatie se bazeaza pe incredere, sentimente...nu e chiar atat de simplu sa ai o relatie. Esti inca mica. MAi asteapta!winking

Bafta!winking

3 răspunsuri:
| Viki20 a răspuns:

Nu il iubesti.adica, asta vine pe parcurs. Cate crezi ca stii despre el? Poate nu-l cunosti prea bine si de asta nici n-ai cum sa zici ca-l iubesti. Chestia cu fluturii nu inseamna neaparat dragoste...esti atrasa de el, atata tot. Mai asteapta pana ajungi sa-l cunosti ceva mai bine, poate are si cateva defecte care nu te atrag asa mult...sau incearca sa vezi daca te observa macar, sa nu-ti faci iluzii degeaba.

| Shtrumfy a răspuns:

Buna! In primul rand, toate sentimentele pe care tu le descrii in momentul de fata indica clar faptul ca esti indragostita de el. Este frumos sentimentul la acesta la varsta ta, dar poate fi si un pic periculos, din cauza ca el e un mic mai marisor ca tine. Cel mai bine acum ar fi sa petreci mai mult timp impreuna cu fratele tau si gasca lui. Poate cine stie, ajungeti sa purtati o discutie, sa vedeti ce puncte comune aveti si ce nu. Oricum, bine ar fi ca fratele tau sa stie de asta, si sa fie pe langa tine, nu se stie niciodata cum te poate face "amicul" sa suferi

| SylwaSiAtata21 a răspuns:

Stiu ca-i greu sa-i spui asta in fata, dar poti sa-i pui un biletel in geanta sau intr-un loc unde umbla mai des...