| dyana_6840 a întrebat:

Vreau sfaturi. In primul rand va rog daca vreti sa va bateti joc sau altceva ai bine nu va mai obositi sa cititi. Eu voi face 13 ani pe 31 luna asta si imi place de un baiat de vreo 15-16 ani unul dintre amicii fratelui meu. Nu pot spune ca il iubesc deoarece nu stiu cu adevarat ce inseamna a iubi. Ma tot gandesc la el. Este amuzant si dragut. El era cu o fata mi-a zis fratemiu acum vreun an ca ei erau impreuna de vreo 2 ani. Acum nu stiu daca mai sunt impreuna.Cand il vad parca ma topesc si cand imi acuc aminte cand se saruta cu fata aceea ii vine sa plang. Asa sunt de 3 zile.Il placeam si inainte dar nu asa de tare. Noaptea il visez ma trezesc dimineata cu o senzatie ciudata de fluturasi in stomac si tot asa. Credeti ca il iubesc? Ceva sfaturi ce sa fac si nu imi spuneti "spune-i in fata" pentru ca pur si simplu nu pot. Puneti-va in locul meu si abia dupa aia dati sfaturi. Funta la cel mai bun raspuns.

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Spune-i in fata. Care-i cel mai rau lucru care se poate intampla? Nu o sa te manance, iar cerul nu o sa-ti pice in cap. Poate eventual sa spuna "nu", dar macar stii cu certitudine ce simte si scapi de indoieli.

| Xlove64 a răspuns:

Poi cred ca esti indragostita
Adica numai tu sti.ce simti
Incearca sa-i spui asta fratelui tau. poate te va ajuta;]

| Ana_3602 a răspuns:

Incearca in primul rand sa afli daca mai e impreuna cu respectiva si daca nu mai sunt afla si cum s-au despartit. Daca inca mai tine la ea,nu prea ai sanse sau o sa fii numai o consolare pentru el si banuiesc ca nu iti doresti. Daca s-a terminat,incearca sa vorbesti cu el, sa il consolezi, sa il ajuti.Asa o sa te cunoasca mai bine si afli si tu mai multe despre el. Poate in final iti dai seama ca nu te mai atrage si ramaneti prieteni.Tot e ceva.

| Iuliaa_8128 a răspuns:

Exact! Spune-i fratelui tau, sigur te va ajuta! Si daca el are prietena incearca sa gasesti p altcineva!:*

| kiler92 a răspuns:

Esti indragostita kaki dragostea nu are virste si intr-adevar spunindui fratelui tau ke simnti pentru akel baiat el te va ajuta sa lege o relatie intre voi doi.