| αlεxTzure a întrebat:

Imi poate explica cineva de ce tot visez ca va fi o inmormantare la mine in familie si ma trzesc cu o senzatie ciudata, simt ceva in inima si imi vine sa plang.Va rog nu va bateti joc.
Funda+Vot
Scuze Categoria!

Răspuns Câştigător
| AlexG2000 a răspuns:

Sunt cojmaruri.Cu cat te gandesti mai mult la ele cu atat de bantuie.Stiu am avut si eu senzatia dar nu se intampla nimic sunt cosmaruri.Si mie la fel simteam ca lesin ca bate inima tare.Nu-i nimic! Bafta! Funda!

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

De obicei in realitate se intampla exact pe dos decat in vis.Senzatia de tristete vine tocmai ca la desteptare crezi ca se va intampla ceva rau. Ignora si relaxeaza-te inainte de culcare.

| Captoresque a răspuns:

Deci, lucrurile pe care le visezi sunt create în subconștient. Nu este nimic în ne-regulă cu coșmarul pe care-l ai. Probabil te-ai uitat săptămâna trecută la un serial/film care a avut o înmormântare ca scenă, te-a impresionat, și ți s-a imprimat în subconștient. Nu s-a întâmplat nimic, ceea ce visezi nu reflectă niciun viitor, cum zic toți (bineînțeles sunt influențați de blog-urile celor gen Mama Omida). Visele sunt create de un centru din creier care se numește "locus caerulaeus" în latină (Am învățat asta la facultate). De exemplu, eu sunt plecată din țară, și am visat acum câteva seri că eram la metrou la Piața Victoriei și că așteptam metroul, unde eu nu am mai fost cu metroul de cel puțin 5 ani.
Sau, poate ți-e frică de ceva, te aștepți la ceva în familie...
Nu-i nimic, toată lumea are vise de genul acesta.

| Dydy112 a răspuns:

Poate fi un semn rau, dar nu te ingrijora de obicei cand visezi ceva groaznic nu se va intampla, mai ales daca moare cineva. Eu te sfatuiesc sa cauti pe net, un site bine documentat.

| Magduttza a răspuns:

Uite. eu stiu asa : daca visezi pe cineva din familie sau drag ca moare. inseamna ca i'a murit moartea. inseamna ca va fi bine si sanatos:d sper ca te'am ajutat Fundita?batting eyelashes

| DyaNiceGirl a răspuns:

Stiu cum este senzatia aceea, dar nu te speria fiindca inseamna fericire.

| bYaa12474 a răspuns:

Intra pe google si scrie "dictionar de vise"si scrie "inmormantare"sau ceva de genul si o sa primesti un raspuns clar.