| theprettyreckeless a întrebat:

Uite dilema mea.
Am fost impreuna cu un baiat, timp de 1 an si ceva, daca adaugam unele mici pauze, cauzate de mine. Desi ma suparam pe el, deoarece sunt foarte impulsiva, si ziceam ca totul s-a terminat se intorcea mereu la mine, spunea ca nu s-a schimbat nimic; imi spune ca ma iubeste enorm si imi demonstreaza asta cu fiecare ocazie cand ne vedem. Problema? Desi a trecut atata timp, nu am incredere in el! Simt ca pot avea, fara nicio teama dar nu reusescsad. Oare cum pot sa am incredere in el? Chiar simt ca trebuie si mai ales, ca merita.

Răspuns Câştigător
| cupcake02 a răspuns:

Eu cred ca mai multi ti se pare, si eu am patit o data tot asa: imi placea mult de el, dar nu ii acordam incredere deloc si nu ma convingea cu nimic. Cand s-a intamplat sa ne despartim insa, am suferit mult mai mult decat credeam si mi-a luat ceva vreme pana cand sa "am ochi" pentru un altul. Parerea mea e sa te lasi dusa de val si sa fci ce simti, ca sa nu realizezi prea tarziu ce ai avut!

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Pai daca simti ca merita infata sa numai fi geloasa sa numai et superi din orice iubestel asa cum e si gt

| Nextone a răspuns:

Si eu sunt cam impusliva si geloasa dar eu uneori am si de ce...asa ca daca tu nu ai de ce incearca sate schimbi si sa ai incredere in el.Sa nu iti fie teama de dezamagire daca te va dezamagi asta este, traieste clipa fara sa iti mai incarci mintea cu alte chestii care nici mcar nu s-au intamplat.Bafta!

| Ofiintă a răspuns:

Crede-te in simtzuri
Este tot cea ce poti face
Daca nu
Urmareste-l!rolling on the floor