| gaby5179 a întrebat:

Buna, ultima data m-am masturbat folosind mult sapun. Azi dimineata m-am trezit cu pielea penisului foarte uscata, este motiv de panica sau va trece de la sine? Multumec.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca sapunul folosit este de vina pentru ceea ce ti s-a intamplat. Foloseste crema NIvea, crema cu extract de galbenele sau orice unguent cu lanolina sau cu efect hidratant, emolient cu care sa ungi/acoperi cu un strat foarte fin/subtire pielea fina si sensibila a glandului. Este indicat ca dupa ungere sa executi cateva miscari ale preputiului de decalotare si reacoperire a glandului. Totul va reveni la normal in cel mai scurt timp. Multa sanatate!

| gaby5179 explică (pentru corbulalbrosu):

Am fost la farmacie si am luat canesten gyn, sa ma duc sa iau si o crema nivea? pe care sa le folosesc, sunt foarte panicat happy

| SuntAnonim7 a răspuns (pentru gaby5179):

Nu folosi Canesten. Asta e pentru infectii vaginale. Da cu Nivea, crema de galbenele, orice altceva.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

O cremă hidratantă pentru mâini va rezolva problema în doi timpi și trei (sau mai multe) mișcări.

| Emilian65 a răspuns:

Foloseste crema de galbenele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi, daca foloseai dove cu ph negativ, nu mai aveai asemenea problemelaughing)

| Irinelp a răspuns:

Spala-te cu multă apă.

| gaby5179 explică (pentru Irinelp):

Am incercat, insa uscaciunea revine

| SuntAnonim7 a răspuns:

Salut! La masturbare nu e prea ok sa folosesti sapunul. Foloseste pe pielea penisului o crema hidratanta (Nivea, de galbenele, Bepanthen, orice). Pentru masturbare poti folosi un lubrifiant sau daca nu ai de unde sa faci rost de el, iti dau eu o "reteta" usoara de obtinere a lubrifiantului: cumpara de la farmacie sau supermarket o punguta de seminte de in (e pana in 10 lei), pune o lingura de seminte in 100 ml de apa si lasa-le sa fiarba pana cand se face o spuma, dar ai grija sa nu dea pe foc. Vei observa ca apa a devenit asemenea unui lubrifiant, va fi perfect la masturbare.