| andreeaaa1 a întrebat:

Un baiat de la mine din clasa vrea sa fie cu mine, dar mie nu imi place de el adiik nu simt nimic pentru el e dragut e de treaba dar nu simt nimic pentru el.Si fostul meu prieten care e un prieten cu el ma tot roaga si a zis ca dka spun nu nu mai are ce discuta cu mine chestii din astea.In fine nu stiutiu ce sa fac.Ma puteti ajuta?
fundita

6 răspunsuri:
| oLeNNNao a răspuns:

Nimeni nu te poate obliga sa faci ce nu vrei :]. Pentru ca pana la urma tu vei sta cu el nu lumea asa ca...:] Lasa'i p'altsi ce preferi sa fi cu el sa stai aiurea sa nu simti nimic p deasupra sa mai si suferi doar pentru ca asa vrea lumea sau sa vorbesti cu el s aii explici ca e un baiat dragut d treaba dar nu esti pregatita sa incepi o noua relatie :]. Daca chiar asa d mult te place v'a intelege :*. Stai lin asa ca baftabig hug :*![Fundita]love struck

| Mao a răspuns:

Fostul tau prieten. S-a despartit el de tine sau tu de el? Daca e a doua varianta ar putea fi un rol bine jucat. Tu esti cu prietenul lui, in timp te indragostesti, bla bla, dupa iti da papucii si tu ramai in aer.
Si nu inteleg de ce ar trebui sa fie problema ta? Evident ca nu ar trebui sa ii spui 'da' baiatului. Nu il placi, asta este. Fostul tau nu-ti merita timpul daca face faze de genul ala. Gandeste-te putin. Sa fii cu un baiat pe care NU il placi doar ca sa ii faci pe plac fostului. Suna putin cam. copilaresc, nu crezi?
Lasa-i in pace pe amandoi si uita-te in jurul tau, sunt sigura ca sunt baieti mult mai draguti pe care urmeaza sa-i cunosti.

| St3fU a răspuns:

Daca nu'ti place nu sta cu el si gata. daca asa face ala prieteni care sa te santajez nu'ti trebuie.winking

| marthaa a răspuns:

Trebuie sa faci ce simti tu.Nimeni nu e stapan pe viata ta. Daca nu-ti place de el nu iesi cu el.Iar daca fostului nu-i convine ceva e problema lui raspunde-i cu aceeasi monedahappy

| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

Deci din câte văd eu eşti obligată să fi cu băiatul acela, dacă nu vrei să fi cu el spune-i frumos '' scuze dar nu simt nimic pentru tine '', iar cu fostul prieten spune-i că nu eşti obligată să faci ce vrea el din moment ce sunteţi despărţiţi, o zi bună.

| casiana02 a răspuns:

Buna.In aceasta situatie se afla multe fete de varstra ta dar ar trebui sati asculti inima in plus daca nu-ti place tipul nu are rost.si daca fostul tau prieten iti mai da "sfaturi" ce sa faci u dupa parerea mea asta inseamna manipulare.succes