| Tokha a întrebat:

Mie imi place de un baiat iar el mi-a zis si el ca ma place. Dar cel mai bun prieten al lui mi-a zis ca el a zis ca nu maplace, si ca vrea doar sa scape de mine. Dar eu nu cred asta.Mereu se uita la mine si eu la el.Si el e singurul baiat total diferit dntre toti, diferit in dragut. fundita.sad

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Atunci cand asculti doua pareri diferite care e instinctul primar care iti incolteste in minte:sa afli care e bulangiu care te minte si sa ii aplici o corectie.Bine,fara ultima parte, razbunarea e arma prostuluihee hee

7 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Draga mea,

In general simti cand unei persoane ii place de tine, asta inseamna ca spre deosebire de alte persoane de acelasi sex, are un comportament diferit. Te cauta mai des, vrea sa va intalniti, profita de orice moment sa iti faca diverse complimente, etc. Privirea este un alt lucru important dupa care iti poti da seama daca acel baiat este atras de tine sau nu. Te priveste insistent, se uita in ochii tai adanc atunci cand iti vorbeste, te atinge fara motiv, te ia de mana si te tine strans. Acestea sunt doar cateva semene prin care iti poti da seama daca acel baiat te place. Evident mai sunt multe, dar depinde de la persoana la persoana. Mult succes!

| oOoLadyMoOo a răspuns:

De ce iti bati capul cu prietenul lui? Poate el e doar gelos.
Nu te lua dupa el, daca tipul respectiv ti-a zis ca te place, de ce ceri socoteala si prietenilor lui?

| Doddel a răspuns:

Telenovele clasice. prietenul lui e gelos pe el. normal ca nu il asculti pe prietenul lui. te iei dupa ce spune baiatu de care iti place. nu ar avea de ce sa te minta.

| chupachups1234 a răspuns:

laughing Ce n-ai zis ca ai 10 ani? La 10 ani sa-l inviti in oras rolling on the floor eu am 14 si nu invitbaieti in oras laughing Si el cati ani are?

| Tokha explică:

Dar, am vbit cu el azi si a spus ca asa e...crying si ca m-a mintit doar ca sa fiu eu fericita, pentru ca prietenul lui cel mai bun e si pr meu cel mai bun si mi-a zis asta. dar el nu ma strange de mana pr meu si nici macar nu ne salutam afara, ca e un sentiment ciudat, parca suntem numai cunostinte, nu "prieteni" de gradu 2, si nu sunt chiar dstul d mare ca sa il invit la o intalnire...am doar 10 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca el ti-a zis ca te place pai asa este! nu ti-ar fi zis ca te place ca sa scape de tine in niciun caz asa doar te-ar fi pus pe capul lui.nu lua in seama prietenii poate sunt gelosi

| dotea a răspuns:

Draga nu te uita ce zic altii! fa ceti spune inima, adica fa ceea ce crezi ca e mai bine pentru tine!