| shadow23 a întrebat:

Un coleg la care tineam foarte mult s-a mutat la alt liceu in schimb in clasa mea a venit fostul prieten straight face. noi nu vorbim, dar pana azi se tot uita la mine, radea la glumele mele. si azi nimic straight face nu inteleg schimbarea. nu stiu, ati putea sa-mi dati niste sfaturi? funda.

Răspuns Câştigător
| Anna_5757 a răspuns:

Poate ca acest baiat te admira, sau simte ceva pentru tine de care nu este sigur, poate se simte prost mai ales sa se gandeasca la tine stiind ca tineai la celalalt, sau poate se teme ca intre voi nu poate fi nimic. Fii atenta la ce face in continuare, si poate daca incerci sa vorbesti mai mult cu el (la inceput doar ca prieteni) fara sa stai prea mult pe capul lui, o sa prinda mai mult curaj.Arata-i ca il placi, dar fii atemta si la reactiile lui. Mult succes

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ori nu te mai iubeste, ori nu stie ca esti pe "liber".

| 9999azucena9999 a răspuns:

Cred ca este indecis, nu stie ce isi doreste si poate asteapta si el raspuns de la tine prin priviri. Vorbeste cu el, intreaba-l cum ii mai merge, dar daca nu vrei sa mai fi cu el nu-i arata ca te intereseaza o relatie, altfel ii vei da sperante si va fi dezamagit cand i se vor ruina.Succes.

| thedster a răspuns:

Hmmm. poate vrea sa deveniti iar prieteni
incearca sa vorbesti cu el si vezi ce zice