| shadow23 a întrebat:

Help! Un coleg la care tineam foarte mult s-a mutat la alt liceu in schimb in clasa mea a venit fostul prietenstraight face. noi nu vorbim, dar pana azi se tot uita la mine, radea la glumele mele. si azi nimicstraight face nu inteleg schimbarea. nu stiu, ati putea sa-mi dati niste sfaturi? aa si inca ceva. toti colegii si profesorii imi spun sa nu mai fiu suparata pentru colegu care s-a mutat. si eu vorbesc cam mult de el iar fostul prieten cred ca a observat asta laughing. funda. mss >big grin

Răspuns Câştigător
| acdcfan a răspuns:

Pai daca e fostul tau prieten nu are nicio legatura cu purtarea lui frumoasa cu tine. Este vorba de o fosta relatie cu el banuiesc? Daca v-ati despartit prieteneste este normal sa vorbeasca inca cu tine ca si cu o prietena caci poate inca te considera una, avand in vedere si ca te cunoaste e normal sa vorbeasca cu tine. Daca insa relatia s-a destramat intr-un mod mai urat ar fi putin ciudat dar nu foarte mult ca oamenilor le trece supararea. Cine stie poate el chiar spera sa va impacati sa fiti din noi amici sau chiar mai mult.

1 răspuns:
| andreea_4134 a răspuns:

Poi, daca tot s-a mutat ca tine in clasa cred ca ar fi bine sa vb cu el, poate s-a mutat chiar ptu, si in privinta celuilat a fost alegerea lui sa se mute, daca s-a mutat intr-un liceu din oras puteti sa iesiti in weekend sau dupa sc undevawinkinghappy