| Chisinau94 a întrebat:

Buna,
Un prieten mi-a zis ca el zilnic se masturbeaza uitandu-se la filme porno( 2-3 ori pe zi). M-a intrebat ce efecte secundare ar putea avea acest hobby al lui, insa nu am stiut ce sa ii raspund.
Ma puteti ajuta voi cu niste raspunsuri?

Răspuns Câştigător
| lonewulf a răspuns:

Nu are treaba! De, unii au un libidou atat de ridicat incat li se umfla "bilutele" foarte repede. Si cand nu au o partenera apeleaza la masturbare.
Da, ca efecte secundare pot aparea unele probleme de erectie cand "opereaza" singur. Dar odata ce e langa o fata, si e atins de o fata...senzatia si dorinta din acel moment o sa-i i se para atat de unica, incat va avea o erectie beton numaidecat.

Cu moderatie, masturbarea poate chiar ajuta la ejacularea precoce. Inveti sa controlezi asta.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este vorba de tine, nu de un prieten.Lasa-te.Ca o sa ai probleme la mansarda toata viata.

| RAY a răspuns:

Devine prea mare in brate

| Azµre a răspuns:

Prietene masturbarea nu te face mai deștept din contră te prostește așa că lasă-te de sportul acesta. cu toții știm că despre tine e vprba.

| w0nderboy a răspuns (pentru Azµre):

laughing Daca nu dadea asa multe detalii poate nu se dadea de gol fraieru'.

| Azµre a răspuns (pentru w0nderboy):

Corect

| andr3i95 a răspuns (pentru Azµre):

Like laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masturbarea in timp te face introvertit, iti accentueaza sentimentul de vinovatie si te indeparteaza de fete la mod psihologic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii pica penisul.
Nu e niciun efect secundar decat ca s-ar putea sa devina cam dependent de filme porno si sa-si dea intalniri cu Manuela.

| Vi003 a răspuns:

Taica-sau n-are o curea mai lata la pantaloni ca sa i-o masoare pe şale si in felul asta sa-l scape de grija "efectelor secundare"?

| prizeFTW a răspuns:

Pai eu sincer cred ca este vorba despre tine raised eyebrows dar trecand peste asta, masturbarea excesiva (2-3 ori pe zi) cum face "el" poate duce la :
-ejaculare precoce
-impotenta
-o sa-i cada mana

| khwewljewew a răspuns:

laughing poti sa orbesti

| ElyNix23 a răspuns:

Dacă se masturbează, atunci când va fi cu o fată nu va mai simți nimic.

| lonewulf a răspuns (pentru ElyNix23):

Nu are treaba! De, unii au un libidou atat de ridicat incat li se umfla "bilutele" foarte repede. Si cand nu au o partenera apeleaza la masturbare.
Da, ca efecte secundare pot aparea unele probleme de erectie cand "opereaza" singur. Dar odata ce e langa o fata, si e atins de o fata...senzatia si dorinta din acel moment o sa-i i se para atat de unica, incat va avea o erectie beton numaidecat.

Cu moderatie, masturbarea poate chiar ajuta la ejacularea precoce. Inveti sa controlezi asta.

| costelpopa94 a răspuns:

îi va afecta memoria pe termen scurt, adica o sa fie mai uituc atâta timp cât practică constant miscarea mecanica.
Pe termen lung va afecta ejacularea care va fi rapida decat in mod normal