| georgi_1134 a întrebat:

Un sfat va rog! Deci fostul meu prieten vrea sa ne impacam, asta dupa ce acum 6 luni m-a parasit fara motiv. Spune ca regreta si ca atunci nu si-a dat seama ce a pierdut. Eu insa am o alta relatie, iar pe iubitul meu il iubesc si nu vreau sa-l ranesc. Fostul e foarte insistent si i-am zis ca nu se mai poate face nimic, nu as vrea sa-l fac sa se simta prost chiar daca el mi-a facut mult rau. A spus ca nu renunta pentru ca nu vrea sa ma mai piarda si a doua oara, imi pare foarte rau pentru el. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| vaa a răspuns:

Ai zis : 'pe iubitul meu il iubesc si nu vreau sa-l ranesc' daca vrei asta, vorbeste cu fostl ca nu mai e posibil, ca l ai iubit si te a ranit si e prea tarziu.si si si! scuze repetarile blushing.

E prea tarziu. aminteste ti cat ai suferit. iar acesta de acum ti e aproape.Nu renunta la el, la actual.
Vorbeste cu fostul, si daca nu intelege, vorbitit amn2: si tu si actualul cu el.

Te a parasit fara motiiv!

NU l ierta.
Deja ai fost prea buna cu el.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Teai despartit acum nu mai e cale de intoarcere daca revi cu el iar patesti la fel omul care face o prostie o repeta si nu se astampara asta e lege

| Crisu a răspuns:

Explica`i ca esti intr-o relatie si fa`l sa intselega situatsia. Daca tu chiar tsi la prietenul tau nu merita sa te certsi cu el ptc fostul` e prea insistent, curand o sa cedeze si fostul` si nu o sa mai fie atat de insistent love struck

| doar.pt.voi. a răspuns:

Daca ti-a facut mult rau nu merita sa te intorci la el. Oricum 6 luni e ceva timp.Gandeste-te in primul rand daca merita, daca o sa te mai paraseasca, daca te mai iubeste(mai mult, cu adevarat) si daca merita sa fiti prieteni. Incearca-l.Mai vorbeste cu el sa vezi ce-i de capul lui. E bine cumva ca ti-ai gasit alt prieten. Dar daca il iubesti pe acest prieten, si merita sa fi cu el, iti spun sa nu-l parasesti.Decizia iti apartine. Sper ca te-am ajutat. bafta multa. funda?happy

| Aniita a răspuns:

Nu-l parasi pe actualul! a-i face o mare greseala! fostului explica-i clar cum sta treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i asa; ma baiete bataia si fu... l, nu se mai intorc.niciodata.

| szivarvany a răspuns:

Nu merita sa iti para rau.dar daca nu ma crezi continua asa si impacate cu el si a 2 oara o sa iti faca la fel crede me am trecut prin asta alege ce e mai bine pentru u si ignora l total