| Ofataobisnuita1 a întrebat:

unii dintre voi probabil stiti povestea mea in care parintii nu sunt de acord cu prietenul meu. Sa spunem ca mami s-a schimbat un pic,nu mi-a mai tinut morala, de ziua indragostitilor nu a zis nimic cand a vazut ce cadou am primit. Dar acuma, a inceput tati sad si cu el e mai grav,e comunist, nu intelege nici cum, mereu imi zice sa nu-i mai raspund la telefon si ca daca ma vede cu el nu stie ce-mi face :p. Cum as putea sa-l schimb un pic, sa nu mai gandeasca chiar asa dur? Sa las timpul sa treaca si poate se va acomoda? E asa greu pe ascuns sad

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu intinde coarda, si ai totusi putin respect fata de cei ce te cresc, fie ei chiar comunisti. Si ei isi iubesc copiii!

| sofisis a răspuns:

Mami si tati trebuie sa inteleaga ca esti aproape majora si ca esti deja o domnisoara-femeie in devenire. Nu te mai certa cu ei, evita pur si simplu subiectul asta.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| CristinaCtC a răspuns:

Cati ani ai?

| Ofataobisnuita1 explică (pentru CristinaCtC):

Peste o luna fac 18 iar el are 22 happy

| CristinaCtC a răspuns (pentru Ofataobisnuita1):

Pana mea esti majora ..parintii n-ar trebui sa se bage in relatiile tale.Incearca sa le explici ca ai crescut waiting