| andreeaaa1 a întrebat:

Unui baiat din clasa 8 ii place de mine, dar eu il consider un foarte bun prieten si imi este frica ca o sa il ranesc.Si am aflat acum de la o fata ca vrea sa ma invite la suc. Ce sa fac? Ajutooorr... fundita

4 răspunsuri:
| briana a răspuns:

Daca nu ai sentimente de dragoste pentru el e mai bine sa ramaneti amici pentru ca asta este cea mai buna varianta in acest caz. Insa daca simti ceva mai special (sentimente de dragoste) ar fi bine pentru amandoi sa i accepti invitatia la suc. Alege ce vrei sa faci cu inima pentru ca eu cred ca nu esti sigura de ce simpti pentru el.

| ankadella a răspuns:

Explica-i frumos ca vrei doar o relatie de amicie, caci nu vrei sa-i ranestisentimentele. Spune-i ca vreti sa fiti doar amici ff buni. La final, da-i un sarut pe obraz.batting eyelashes

| Iulia8659 a răspuns:

Eu zic ca daca te invita la un suc sa mergi cu el...si poate o sa iti schimbi parerea...
daca nu ii spui ca nu ai vrea sa fie nimic mai mult intre viu decat o prietenie simpla.
sper ca te-am ajutat.
funda?

| Alee_9909 a răspuns:

E mai bine sa ramaneti amici.Dar... daca te invita la suc DU-TE.Cine stie poate vei incepe sa-l placi mult mai mult decat pe un amic.Nu da cu picioru' sansei.Nu ai nimic de pierdut