| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si am o fata in clasa pe care o plac de multi ani (Denisa), am aflat de la prietena ei cea mai buna ca ma place dar asta nu e tot, m-ia mai zis ca ii mai place si de alt baiat din clasa care il cheama Adi. Lui Adi nu ii place de ea si e trista. S-a intamplat cu un an in urma la balul de valantines, am invitato la bal dar ea m-a refuzat, s-a dus la Adi si la invitat pe el dar nu a vrut, apoi a venit iarasi la mine sa ma invite. Recent, in ultima vreme nu ma mai baga in seama si incepe iar sa se bage cu Adi dar o refuza. Totusi, ea nu inceteaza. Mi-e frica ca Adi sa nu accepte. Ea nu mai are pe nimeni, nu ii mai place de altcineva : CE SA FAC CA SA MA M-AI PLACA, SA NU O PIERD DE TOT?

3 răspunsuri:
| WhatIsWrongWithMyNick a răspuns:

Degeaba ai recuceri-o. la varsta ta nici nu intelegi ce este dragostea.
Si incearca sa vorbesti cu prietena ei ca sa o convinga sa te placa pe tine.

| justadream_3723 a răspuns:

Deian las-o sa vada cu ochii ei ca baiatul acele nu este pentru ea, dar tu fii mereu langa ea sprijin-o in tot ce face si o sa isi de- seama ca tu esti alegerea cea mai buna si ca tu esti prietenul ei adevarat. Si o sa vina ea singura la tine daca tu zici ca te place si pe tine.Ai zis si ceva de prietena ei, cere-i sfaturi si ei sunt sigura ca ea vorbeste cu Denisa si stie tot ce simte ea.

| RaLuCkA_7465 a răspuns:

In primul rand deian si eu sunt fata si am 12 ani. trebuie sa ii daruesti ceva foarte frumus care sa ii placa de exemplu intreab-o pe prietena ei cea mai buna ce i place cel mai mult.dar sa stii fetelor le plac cel mai mult cadourile facute/nu cumparate.sa stii ca asta depinde te tine.multa bafta