| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si am o fata in clasa pe care o plac de multi ani (Denisa), am aflat de la prietena ei cea mai buna ca ma place dar asta nu e tot, m-ia mai zis ca ii mai place si de alt baiat din clasa care il cheama Adi. Lui Adi nu ii place de ea si e trista. S-a intamplat cu un an in urma la balul de valantines, am invitato la bal dar ea m-a refuzat, s-a dus la Adi si la invitat pe el dar nu a vrut, apoi a venit iarasi la mine sa ma invite. Recent, in ultima vreme nu ma mai baga in seama si incepe iar sa se bage cu Adi dar o refuza. Totusi, ea nu inceteaza. Mi-e frica ca Adi sa nu accepte. Ea nu mai are pe nimeni, nu ii mai place de altcineva : CE SA FAC CA SA MA M-AI PLACA, SA NU O PIERD DE TOT? FUNDAAA

Răspuns Câştigător
| Paywa a răspuns:

E clar ca ea il place mai mult pe tipul ala. Dar el nu ii impartaseste sentimentele. La un moment dat o sa se sature si ea sa fie refuzata de el. Atunci o sa vina la tine. Pana atunci tu poarta-te in continuare frumos cu ea.

6 răspunsuri:
| Kristtine a răspuns:

Ţi-am mai răspuns odată. În primul rând acestei fete nu cred că-i place de tine pentru că dacă te plăcea, te băga în seamă mai mult. Poţi să încerci să discuţi cu ea, să vadă că ţie îţi pasă de ea, s-o susţii şi să o inviţi la un suc. să stai mai mult cu ea. oferă-i cadouri. evită să tot o alinţi. (DEVINE ENERVANT)batting eyelashes Dacă apar rezultate poate ai totuşi şanse la ea, numai că spuneai că îl vrea pe Adi. Dacă îl preferă pe el, las-o să-l ia oh go on. Şi aşa o să mai apară şi alte fete în viaţa ta. Acum eşti destul de mictongue BAFTĂ

| GEORGE a răspuns:

Daca o fata il prefera pa altul inseamna ca nu te iubeste suficient de tare incat sa aveti o relatie. chiar daca vei fi cu ea, sa stii ca tot la el se va gandi. am patit-o asa ca gandeste-te bine. eu nu te descurajez si nu vreau sa te superi pe mine dar mai bine las-o pe ea sa aleaga. bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sa pierzi mai?
Ai doar 12 ani, mai bine apuca-te de invatat, si dupa gandeste-te la fete, caci vad ca ai probleme cu gramaticabatting eyelashes

| krena a răspuns:

1.Te foloseste si tu nu iti dai seama.
2. Uita-te la ce face adi si ce ii place ei in asta.
3.Fa ce face el de 2 ori mai bine.
4. Daca nu-i convine...Las-o!

| Frelix a răspuns:

Adi cati ani are?

| Frelix a răspuns:

Care e tot numele lui adi?