| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si am o fata in clasa pe care o plac de multi ani (Denisa), am aflat de la prietena ei cea mai buna ca ma place dar asta nu e tot, m-ia mai zis ca ii mai place si de alt baiat din clasa care il cheama Adi. Lui Adi nu ii place de ea si e trista. S-a intamplat cu un an in urma la balul de valantines, am invitato la bal dar ea m-a refuzat, s-a dus la Adi si la invitat pe el dar nu a vrut, apoi a venit iarasi la mine sa ma invite. Recent, in ultima vreme nu ma mai baga in seama si incepe iar sa se bage cu Adi dar o refuza. Totusi, ea nu inceteaza. Mi-e frica ca Adi sa nu accepte. Ea nu mai are pe nimeni, nu ii mai place de altcineva : CE SA FAC CA SA MA M-AI PLACA, SA NU O PIERD DE TOT?

7 răspunsuri:
| d3nisa202 a răspuns:

Buna Deian.Fa'o sa radawinking Sa se simte bine langa tine, Sa'i faci complimente, Imbratiseaz'ohee hee Mergi cu niste prieteni la strand sau unde vrei tu si invit'o si pe eawinking Oricum daca nu te baga in seama nici atunci as zicce sa renunti la ea sad Sper ca te'am ajutat putin :* O zi bunawinking

| IubesteEa a răspuns:

Da adv adi si mai cum ca poate il stiu si eu si denisa si mai cum? pe tine cum te cheam? scuze dar e coincidenta ca si fratele meu are colegi care au acelasi nume si au 12 ani maxim 13laughing scuze pai daca nu te place de ce incerci sa o convingi sa te placa pai iti dau un sfat intreab-o ce a vazut la adi si sa te comporti si tu asa dar sa mai petreci timpul cu ea des:sadP:* succes! funda?happypls si ajuta-ma si pe mine la intrebarile mele te pup:*

| Frelix a răspuns:

Adi si mai cum il cheama ca poate il stiu eu

| Frelix a răspuns:

Adi si mai cum il cheama? zi-mi tot numele lui

| Frelix a răspuns:

Mi zici?

| Elenita_8406 a răspuns:

Poi de exemplu ai putea sa fii mereu langa ea cand are in fata un esec, pierdere etc.Iar astfel ea si-ar da seama ca esti un baiat de treaba...da nici nu insista prea muult, unora nu le prea place
Da si prin "sa fii mereu langa ea" ma refer sa o ajuti cu un sfat bun, sa vb frumos ca ea pentru ca in unele momente nimanui nu-i cade bine sa-- il certe cineva sau sa-i reproseze ceva.
SPER ca ti-am fost de ajutor...succes!

| elena_5758 a răspuns:

Poate ca ar trebui sa pari si tu mai indiferent sa isi dea seama ca nu doar ea conteaza...esti la varsta la care nu cred ca ar trebui sa iti faci probleme din cauza dragostei.Incearca sa iti gasesti pe cineva care sa te placa cu adevarat happy