| ScapaMaDeEa a întrebat:

Va pun o intrebare amuzanta. Credeti ca Adam si Eva faceau dragoste toata ziua daca umblau dezbracati? Credeti ca n-au facut ei nimic? Nu ar fi al doilea lor pacat? thinking

Răspuns Câştigător
| LineGuide a răspuns:

Ai dreptate! Alcoolicii pot trai mai mult decat nefumatorii si chiar vegetarienii.E dovedit ca un pahar de alcool salb la fiecare masa luneste durata de viata.

12 răspunsuri:
| SEAL a răspuns:

Sa mai crezi in povesti in secolul 21, mi se pare penibil

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Nu avem de unde sa stim noi..si atunci de ce sa ne spunem parerea asa de-am pixu happy? Ca sa mai si judecam..Esti tare curioasalaughing

| maiAm8conturi a răspuns:

Ce ma oftic cand rade numai ala care a pus intrebarea! straight face
Da astia care fac sex la serviciu, umbla goi prin birouri?!?! Cand li se pune pata pur si simplu o fac, asa si Adam cu Eva.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Mda, asta e una din multele lucruri la care ma gandesc.
Daca sa faci sex e pacat, atunci cum au avut Adam si Eva copii?
Suntem invatati inca de mici cu aceste lucruri, insa daca te duci la un om de 20 ani si ii spui toate lucrurile astea, sunt 100% sigur ca nu va crede absolut nimic...
Ma rog, asta e; fiecare crede ce vrea.
Nu sunt ateu, dar nici prea credincios.
Unele chestii nu au nici o logica, nici o explicatie credibila, deci...

| iubesteOrezul a răspuns (pentru ϟkatεVaηϟ):

A face sex nu e un pacat. E ceva omenesc, lasat de Dumnezeu.

| LineGuide a răspuns:

Adam si Eva au facut copii primii 100 de ani, daca ei n-ar fi facut copii, noi nu mai vorbeam aici, si nimeni nu mai era in afara de ei.Ei au trait 900 de ani, deci 100 de ani pentru relatii a fost putin comparativ cu varsta la care au murit.

| ScapaMaDeEa explică (pentru LineGuide):

Pai ei au fost primii oameni ce aveau special de au trait 900 de ani? Noi de ce n-apucam suta? Nu e vorba de alcool, droguri, tigari si sex, ca betivii de la mine de la tara au peste 70-80 de ani, traiesti mai bine asa. laughing

| LineGuide a răspuns (pentru ScapaMaDeEa):

Ai dreptate! Alcoolicii pot trai mai mult decat nefumatorii si chiar vegetarienii.E dovedit ca un pahar de alcool salb la fiecare masa luneste durata de viata.

| valentino52 a răspuns:

Unde scrie in biblie ca e pacat sa faci sex? Cum altfel vrei sa faci copii?

| Alishia a răspuns:

Gandeste asa, daca ei erau mereu dezbracati si faceau non stop sex la un moment dat s-au saturat si s-au obisnuit sa se vada dezbracati deci nu mai era nimic special.Al doilea pacat, nu stiu, eu nu consider sexul un pacat sau un viciuhee hee cum cred alti.

| TheBlackCatLifestyle a răspuns:

WoW! Cati ani ai 6?! Ai fost la scoala macar? Nu se spune pe nicaieri ca sexul in cadrul casatoriei/cuplului e ilegal, imoral etc.Cum cu adulterul nu se putea ca erau doar 2 ...In plus pacatul originar consta nu in faptul ca omul a neascultat porunca lui Dumnezeu, ci in faptul ca a vrut sa fie exact ca acesta prin cunoasterea dobandita el aspirand la egalitate.E o discutie mai lunga si mai neclara si difera de la o religie la alta.

| LivingDead a răspuns:

Crezi ca stiau ei ceva de genu pe atunci?smug Poate da, poate nu. Nu stiu ce sa zic. Au facut multe smug

| YahooFlood a răspuns:

Adam şi Eva? Iar basme? Sunt sătul de biserici cruci şi dumnezăi.
Vrei un răspuns sincer?
Întreabă-l pe popă, dar ai grijă să nu-i stârnesti hormonii.