| adela_2761 a întrebat:

va rog ajutati-ma ca am facut o prostie pe care acum o regretsad. Ieri m-am despartit de prietenul meu pe motivul ca ne vedem numai seara...si nici dupa 3 luni nu mi-a spus ca ma iubestesad, la care mi-a raspuns ca vroia sa-mi zica in seara aia si mi-a luat un trandafir sa fie mai special, eu sincer nu il cred, dar pana acum nu am vorbit deloc si chiar vreau sa ma impac cu el pentru ca acum chiar regret ce am zis caci tin; la el foarte mult. ce sa fac?sad

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"si nici dupa 3 luni nu mi-a spus ca ma iubeste" - Eu iubitei mele cu care sunt de mai bine de-un an nu-i spusesem nici după 4 luni c-o iubeam. Pentru că până pe la 4 luni - 4 luni şi ceva de relaţie, chiar nu o iubeam. O respectam, o înţelegeam, eram sincer cu ea şi mă simţeam foarte bine în prezenţa ei. Dar iubirea încă nu se născuse.
Poate-aşa a procedat şi el, avea de gând să aştepte până când chiar o simţea pentru că bărbaţii în general spun mai greu "te iubesc" dar nu pentru că nu vor sau pentru că nu sunt în stare să simtă asta, ci pentru că sunt mai profunzi, deseori.
Nu-l lăsa pe el să te caute pentru că tu ai greşit despărţindu-te de el pe motiv că vă vedeaţi doar seara (nu ai pomenit nicăieri că ai discutat cu el problema asta - eu presupun că nu ai discutat cu el) şi pentru că nu ţi-a spus că te iubeşte.
Ah... şi mai e o chestie: Dacă o persoană nu te iubeşte aşa cum vrei tu, nu înseamnă că acea persoană nu te iubeşte. O lecţie pe care eu am învăţat-o târziu dar mă bucur c-am învăţat-o.
Salutare.

| justmeesb a răspuns:

Poate o sa te caute el sau va intalniti pe mess si incepi o conversatie cu el si ii spui ca iti pare rau ca v-ati despartit, ca te-a luat gura pe dinainte si regreti ce-ai spus si ca tii le el mult si vrei sa fiti din nou impreuna, si pe viitor nu trebuie sa impui asa niste lucruri ca cele pe care le expui mai sus, bucura-te ca vroia sa te vada orice moment al zilei era si faza cu spusul "te iubesc" nu exista un termen de e spune, poate el simte dar e timid sa spuna, acorda-i mai mult credit!

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Daca tu nu simti ca el tear iubi, intr-adevar asa o fi. E bine sa ne ascultam inima, sincer nu gresesti daca faci asta.
Daca tii la el, mai bine intreaba-te daca el ar tine la tine de ce nu face nimic sa va impacati? Iubitul celei mai bune prietene a rugato de multe ori sa se impace, in cele mai umile moduri(fel in care s-a saturat de el)
Si nici eu nu il cred, multi spun asta...sa fie special... vorbe.
Ai grija sa fii fost cu adevarat interesat de tine, nu doar sa-si fi creat o imagine!
Mult noroc, mai vorbeste cu el daca intr-adevar il vrei inapoi... dar te va cauta el daca chiar te iubestehappy

| Delire a răspuns:

Buna! nici eu nu cred ca el a vrut sa*ti spuna "te iubesc" chiar in aceeasi seara.in care i'ai dat flit, e prea mare coincidenta, dar poate ca a asteptat sa simta ca te iubeste, sa fie sincer, tu ce ai prefera? sa-ti spuna in secunda numarul" 2 ca te iubeste, sau sa astepte pana simte asta? si daca va vedeti numai seara.asta numai el sti de ce, si daca vrei sa aflii intreaba"lwinking! si daca regreti si vreti sa va impacati, ii poti spune...ca il iubesti si nu poti renunta la el, etc! si daca te iubeste o sa te iertewinking succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Daca tii la el.nu astepta sati zica te iubesc, poate el te iubeste dar nu tio zice, daca te-ai despartit si mai tii la el.impacativa repede ca poate il pierzi definitivwinking

| DemzySonny a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa ii spui ca regreti ca v-ati despartit si vezi ce se v-a intampla.
Daca iti este frica, pune o prietena de a ta sa ii spuna ca v-ati certata(chiar daca nu este adevarat) si ca vrea sa ii spuna secretele tale(EX. ca inca il mai placi, etc), iar dupa aceea va prefaceti ca v-ati impacat.Si fata aceea sa il intrebe daca inca te mai place, si ca ii tot zici va vreti sa v-a impacati.
Si eu am un fel de problema tot cu iubirea.