| Adrianrobert55 a întrebat:

Am o problema daca pot sa-i spun asa si as vrea sa ma ajutati cu un raspuns. M-am indragostit de o fata acum mai bine de 2 luni, si i-am spus la momentul ala, spunandu-mi ca tine la mine ca la un frate, noi fiind foarte apropiati (colegi de banca) si nu poate sa am priveasca altfel. I-am dat un trandafir dupa incercarile mele si o scrisoare de dragoste... Problema mai mare a fost ca dupa o saptamana, doua, s-a combinat cu un coleg de clasa si s-a mutat cu el in banca. Imi venea sa mor sad. A trecut vacanta, si pot spune ca mi-am mai revenit, insa ei s-au despartit acum 2 saptamani. Am intrebat-o ce face pe facebook si ne-am luat la discutii. Mi-a spus ca nu stie de ce ii este ciuda ca stau cu fata cu care stau acum in banca si ca m-am facut mai frumos, nu ma mai vede ca un frate ci ca pe un baiat. Mie imi sarea inima si mi-am dat seama ca o iubesc ca la inceput, dar am evitat sa ii spun si sa mai discut cu ea. Mi-a spus ca regreta ca s-a combinat cu ala si nu cu mine, ca in fond acum nu mai e nimic de facut ca ar rade colegii si nu e bine... I-am spus sa isi lamureasca sentimentele si vorbim. Nu am mai vorbit cu ea deloc o saptamana fiind in vacanta intersemestriala. Ieri i-am trimis mesaj pe facebook si am intrebat-o cum e, daca ii mai place de mine, ca eu o iubesc in continuare. Mi-a spus sec ca nu mai are nimic si ca nu poate fi nimic. Nu stiu ce sa cred. Ce m-ati sfatui sa fac? Noi ne vedem zilnic la scoala sad. Sa o mai intreb odata daca vrea ceva si sa imi raspunda sincer fara sa se gandeaca la restul sau sa o las asa si sa astept sa se termine liceul? Va rog nu luati la misto.

Răspuns Câştigător
| LexLosOfficial a răspuns:

Iti dau un sfat prietenesc (chit ca nu te cunosc). Lasa-o in pace, las-o sa bata campii. Crede-ma iti zic din proprie experienta. Am cunoscut si eu asemenea fenomene ale naturii. Mai bine continuati relatia care o ai, vezi ce o fi si daca e sa nu te tina asta, tot sa nu te la ea, pentru ca ea tot ce va vrea e sa te faca sa ii cazi in plasa si sa te tina-n lesa.winking

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca zeii iti sunt impotriva.Muta-ti privirea catre una mai anosta dar stabila sentimental.

| Adrianrobert55 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu stiu daca raspunsul tau, referitor la zei e la misto... Mersi oricum

| neutrino a răspuns:

A fi prieten cu o fata este una, iar a fi iubitul ei este cu totul altceva. Fata aceasta nu are fluturasi in burta pentru tine si in acest caz nu poti face nimic si nici nu te poti supara pe ea.

| Adrianrobert55 explică (pentru neutrino):

Crezi? sad, atunci de ce mi-a spus asta saptamana trecuta? sad

| neutrino a răspuns (pentru Adrianrobert55):

Mai greseste si omul, fapt recunoscut apoi si de ea.

| Emilian65 a răspuns:

Daca as fi in locul tau, as lasa-o in pace si mi-as gasi o prietena care sa ma iubeasca cu adevarat.

| Adrianrobert55 explică (pentru Emilian65):

De mai bine de doua luni nu mi-o pot scoate din minte, e prima fata pe care o iubesc, e adevarat ce spui dar nu ma atrage nicio fata indiferent cat ar fi de frumoasa plus ca eu nu sunt foarte sociabil sad

| LoveSleep a răspuns:

Evit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cu du-te vino asta.ce pretentii aveti la varsta voastra.

| TanteMarianne a răspuns:

Daca e sa vorbesti cu ea, sa o intrebi nu o intreba intr-un loc public. cred si eu ca atunci iti spune nu
intreab-o intr-un loc mai intim mai secret.atunci spune-i cano, iubesti mult si sa-ti spuna sincer daca te place. atentie poate sa zica nu, pentru ca noul ei coleg de banca a convins-o sa nu te mai placa.tu stai calm, momentan.