| ddnddy a întrebat:

Buna am si eu o intrebare..Am 16 ani..si de ceva timp..cam 8 luni. vorbesc cu un baiat de 22 de ani..adica..sa va povestesc cum sta situatia..la inceput am vorbit..mai mereu acum ..de vreo 4 luni..sa zic. vorbim din cand in cand..adica la vreo 2-3 saptamani el imi da mesaj ...sa iesim pe afara..si ne comportam ca si cum am fi impreuna..in rest nu vorbim deloc..si cand ne vedem el se poarta asa dragut cu mine.(stam pe aceiasi strada la 2-3 case distanta, dar e o relatie ascunsa) si pe strada nu vorbim deloc..deabia ne privim..nu stiu.o parere un sfat..eu chiar am ajuns sa-l iubesc...

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| JJ16 a răspuns:

Spune-ti ceea ce simti, posibil ca sentimentul sa fie reciproc tongue

| Neena a răspuns:

Imi pare foarte cunoscuta situatia la fel si eu eram impreuna cu un baiat din aceeasi scoala si cind mergea pe linga mine doar se zimbea si nimic mai mult, esiam doar seara si doar in doi fara prieteni nu stia numeni din cunoscutii lui despre noi. Credeam ca ii este rusina si mearga cu mine deoarece sunt mai mica, mi era foarte greu si dureros dar am avut rabdare mult foarte mult timp. Nu ii ziceam nimic de ceea ce simt imi era frica ca o sal supar sau pierd. Intr-o buna zi deja nu mai puteam de ciuda i-am zis totul in fata si stii ce a zis? De ce nu i-am zis mai inainte el isi facea griji ca eu nu doresc sa stie cei din jur despre noi si inca in plus a zis ca eu trebuia sa ma apropii de el. Si totusi nu s-au schimbat multe dupa discutia aia, abia peste vreo jumatate de an sau mai mult a inceput sa se comporte liber. T ot ce m-a ajutat in aceasta situatie a fost ca am avut foarte multa rabdare si vorbeam cu al sincer direct despre tot ce cred sau ma deranjeaza. A cest fapt a schimbat mult am devenit mult mai aproape suntem fara secrete nu mai conteaza deja nimic din jur cind il vad si iata am rezistat suntem de un si jumate impreuna. Am invata un lucru daca crezi in cineva crede pina la urma cu toate puterile tale nu-ti fa impresii gresite nu-ti cinui mintea oare de ce face asa? cel mai bine sa vorbesti sincer de ceea ce te deranjeaza.

| CorinaFeder a răspuns:

Pff..complicata treaba..incearca sa discuti cu el..sa ii spui ce simti si ce iti doresti cu adevarat de la el. daca sunteti prieteni macar sa vorbiti pe strada nu sa va purtati ca 2 necunoscuti. sper ca te-am ajutat putin