| anonim_4396 a întrebat:

Heiii TPU! dati-mi un sfat, nu mai stiu ce sa fac. FUNDITSAA pentru sfat:*:* sunt cu un baiat de 9 luni, pe parcursul acestor luni nu a fost totul perfec..ca in orce relatie dar s-au intamplat niste lucruri care m-au marcat profund. De inainte sa fiu cu acest batiat mie imi place un coleg din clasa si lui ii placea de mine. in fine a venit vacanta de vara si nea-am distantat... in timpul asta eu mi-am facut o relatie cu baiatul cu care sunt si acum,totul a fost foarte bine pana cand s-a intamplat ceva socant pentru mine... Inainte cu o saptamana de ziua mea de nastere ma despartisem de el ptc nu ne mai intelegeam... si intre mine si colegul meu sentimentele incepeau sa revina si-mi placea din ce in ce mai mult de el. Intro seara m-au sunat niste colegi sa ies afara si nu ma asteptam sa primesc acel telefon deoarece in acel grup era si colegul meu,cu, care, desi eram in relatii bune noi nu prea vorbeam fata in fata ptc mie imi era rusine in schimb vorbeam pe mes.In seara aceea am purtat pentru prima oara o discutie cu el fata in fata si am stat foarte apropiati. La plecare el s-a oferit sa ma conduca si ne-am sarutat desi amandurora ne era rusine. Urmatoarea zi n-eam intalnit fiind ziua mea el mi-a facut un cadou si ne-am plimabt hotarand ca din acel moment sa fim impreuna.La scurt timp a aparut baiatul cu care sunt acum (specific ca atunci cand s-a intamplat asta nu eram cu el ne despartisem) si el a venit foarte nervos spre mine vorbindu-mi urat pentru prima oara si lovindu-ma din cauza gelozie. Eu am acceptat sa ne impacam numai ca sa il lase impace pe colegul meu. in fine. Ducandu-ma la scoala toti se uitau ciudat la mien si colegul meu isi facuse o impresie gresita despre mine. Am ramas cu remuscarii.A trecut cam 2 luni de atunci, eu nu ma mai inteleg deloc bine cu prietenul meu. De parca nu a fost de ajuns, prietenul meu vazandu-mi colegul sa legat din nou de el si ma simt prost fata de el. Inca mai am sentimente pentru el si nu suport ideea ca noi nu mai vorbim deloc chiar daca suntem colegi. Il inteleg si eu ca numai vrea sa vb cu mine dupa tot ce s-a intamplat. De curand mi-am cerut scuze pe un id fata de el nu mi-a raspuns nimic din contra mi-a dat ignore. Eu simt ca el ma place si vrea sa vb cu mine si eu simt la fel dar cred ca areo teama sa-mi vb dupa tot ce s-a intamplat. Se uita mereu la scoala pe furis la mine uneori ne mai intersectam privirile. Eu imi doresc sa fim iar impreuna sau cel putin sa revina totul la normal intre noi, tin foarte mult la el. Eu nu mai pot sami suport prietenul si nu stiu cum sai explicptc mie teama ca se va razbuna din nou pe el daca ii voi spune tot. Ce sa fac?straight face

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Of doamne sunteti persoane nu animale,de ce uni cred ca totul se rezolva cu bataia?
Desparte-te imediat de el fara nici o remuscare,in primul rand pentru ca nu il iubesti iar zu trecerea timpului zilele devin tot mai insuportabile si in al doilea rand te-a batut,aici chiar nu inteleg de ce te-ai mai impacat cu el! rupe orice legatura de el,nu mai sta cu el nici un minut,daca te ameninta sau te bate din nou spune-le parintilor,vor lua ei masurile necesare ca sa te lase in pace!
Cat despre colegul tau,of mi-e mila de el si sunt sigura ca intre voi ar fi iesit ceva frumos! incearca a te uiti mereu la el,insistent, zambeste-i din cand in cand si incearca sa ajunga la urechile lui ca ai rupt orice legatura cu fostul din motiv ca era violent si tu era-i cu el doar din frica pentru tine si pentru o persoana draga tie! nu il presiona, da-i pace sa-si dea seama ca ceea ce simti tu e ceva serios si ca regreti mult cele implicate.fa rost de numarul lui si incearca sa ii trimiti mesaje cerandu-ti scuze si explica-i cat de mult il placi si ca mereu este in gandul tau! ai rabdare cu el si intelege-i supararea, crede ca ti-ai batut joc de el sau ca esti o oarecare careia ii place sa-si insele iubitii.
Fi tare, ai multa rabdare si lupta pentru ceea ce iti doresti!

| Дηdu a răspuns (pentru IloveME):

Multumesc frumos:* IloveME. spres sa mearga ce ai zis tu. sa-si dea seama ca nu mi-am batut joc de el

4 răspunsuri:
| NoLiesJustLove a răspuns:

Buna! in primul rand spune-i colegului tau tot ce ai spus aici ca iti e teama de prietenul tau si ca vrei sa te desparti de el, ca te-ai impacat cu el din cauza ca ti-a fost frica ca nu cumva sa ii faca cv rau colegului tau. In al doilea rand desparta-te de prietenul tau nu mi se pare normal sa te loveasca cine stie ce iti va face mai tz daca e asa violent.succes

| Stifmeister a răspuns:

Fa sex cu el si va impacati

| Дηdu a răspuns (pentru Stifmeister):

Cum sa fac asa ceva? da ce ori am luat-o razna?straight face am 17 ani. nu consider ca trebuie sa-mi incep viata sexuala daca nu simt sa fac asta straight face