| nicol20 a întrebat:

Buna va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine cu un sfat eu m-am impacat cu fostul meu prieten cand a venit in tara iar acum a plecat in Italia inapoi si prin sursele mele am aflat ca el este cu una cat timp a fost in tara mi-a spus ca vorbeste ocolo cu una dar nu este nimic intre ei a spus ca orce ar face tot la mine vine. Ce sa fac? Am doar sentimentul ala de furie si mai imi vine sa plang cate putin dar nu simt o durere asa imensa dar totus asa putin. Ajutati-ma e sa fac cum sa reactionez banuiesc ca el stie ca stiu eu de relatia lui.Va rog ajutati-ma cu cat mai multe raspunsuri.Va multumesc

Răspuns Câştigător
| aliyna a răspuns:

Renunta la aceasta relatie, pentru ca nimic bun nu va iesi din ea, odata ce umbola cu alta fata, nu tine cu adevarat la tine si nu te merita. O relatie la distanta nu poate rezista daca nu exista iubirea si incredere.

5 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Eu cred ca tu vrei sa ai o relatie pe care sa o impartasesti si sa o traiesti zi de zi! Ca sa fie asa nu ai decat o singura solutie, si anume, aceea de a incheia vechea relatie si a merge mai departe.
Bafta!

| Ciresikaaa a răspuns:

Dai tenisi daca are o alta relatie, nici un baiat nu ar recunoaste ca mai are o alta prietena, eu zic sa il lasi in pace parerea mea.

| itarkan a răspuns:

De ce sa renunti la el? mai fetelor ati luat-o razna de tot. Ati uitat de mult ce semnifica termenul "lupta", si renuntati la tot mai multe lucruri frumoase din viata voastra. O sa imi spuneti ceva de genul: " bai esti nebun? ala o inseala, si tu vrei sa stea in continuare cu el?". Da!
Voi cum va simtiti dupa o perioada de absistenta? nasol, va spun eu. stiu si din proprie experienta, dar si din destainuirile unor fete din grupul meu. Aveti pretentia ca acel om sa nu faca sex cu lunile. V-as invita sa faceti la fel.
Nicol traieste-ti viata! Indiferent ca il vei astepta pe el, sau vei incepe o noua relatie, fi tu insati, nu tine cont de parerile celor din jur, de parerea mea sau a altora care o sa incerce sa te influenteze. Intotdeauna parerea ta este cea mai buna, pentru a nu avea regrete in viitor. succes!

| anOnimăăăă a răspuns:

Nu iese fum fara foc deci e posibil sa fie adevarat, daca face asta nu te merita sad renunta la el nu cred ca vei mai avea incredere in el de acum si o relatie la distanta nu merge daca nu exista incredere. Aceeasi durere o avem cu toti cand avem asteptari de la o persoana si aceasta ne dezamageste sad este o durere cumplita eu stiu ce inseamna si te inteleg. Ai incredere in tine si vointa sa mergi mai departe, sa treci peste, dupa un baiat tot altul vine. Stii. durerea te intareste happy dar ai grija ca experientele acestea sa nu te inraiasca happy

Mult succes pe viitOr :*:X

| ioanasweet a răspuns:

Consider ca este o prostie sa crezi pe altcineva decat pe el. vorbeste clar cu el si spune-i ce te framanta si daca nu il crezi si mai ai indoieli pune-l la incercare prin multe forme:de exemplu fa-ti o adresa de mess si date alta pers si inspitestel dar nu sdin prima.vezi daca intra in joc sau nu.atunci vei stii daca vrei sa te desp de el sau nu. dar cred ca relatia asta nu va duce nicaieri daca el pleaca, ba vine.nu stiu ce sa zic