| AdrianaCosmina a întrebat:

Va rog din suflet sa ma sfatuiti.Sunt cu prietenul meu de aproape 3 ani. Avand o discutie mai acida, a apucat sa-mi spuna ca eu nu sunt cum vrea el in pat. El de obicei sare peste preludiu, uneori nu il sarim pentru ca nu vreau eu, daca ar fi dupa el am trece la treaba direct mereu.Nu simte nevoia sa ma atinga sau sa faca orice altceva interesant. Ieri din curiozitate l-am intrebat de ce sare peste preludiu, de ce nu este mai tandru cu mine.Cand suntem in plin preludiu, ce face el e doar sa ma sarute si asteapta sa ma lubrifiez.L-am intrebat de ce este asa mecanic si de ce nu ma atinge, insa a spus "si-asa eu fac tot in timpul actului sexual". Am ramas putin socata si i-am spus ca eu mereu cand iau controlul, il ia el inapoi imediat.Si a spus ca nu-i place ce fac, cum s-ar spune.I-am spus ca una e sa-mi spui ca nu ma misc deloc si alta sa nu-i placa.Sunt genul mai delicata, el probabil vrea altceva.E foarte atras de mine si e vizibil asta, insa totusi probabil din acest lucru, avem acte sexuale destul de rar.Eu ce vina am? Pot face ceva? Sexul a devenit mecanic, pare ca vrea doar placere sexuala, nu prea pare ca vrea sa faca. dragoste.Trebuie sa admit ca e usor imatur.Am fost prima lui prietena,si nu, nu e minorlaughing.Cum ati proceda? Multumesc!

PS:Mentionez ca eu am avut eu unele probleme de atractie legate de el, devenise putin neglijent cu aspectul lui. Nu stiu daca asta e si acum, dar nu-mi pot da seama din moment ce viata noastra sexuala nu se schimba deloc

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Un sex reușit e întotdeauna unul în care partenerii comunică unul cu altul. Voi nu prea faceți asta, din câte pricep eu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu mi se pare vina ta.
Daca zici ca a avut si probleme de ingrijire, e mai... taran laughing Scuze, asta e realitatea.
Tu nici nu prea ai ce face in timpul preludiului, daca el te verifica la "ungere" si te sufoca cu limba. Daca nu te ia in brate, nu te mangaie... E prea pervers.
Tu lui n-ai ce preludiu sa-i faci, sa-i mangai blana (de pe spate, piept), nu prea e incitant. El ar trebui sa fie cu initiativa.
Si pe langa ca nu-si face treaba, mai face si nazuri. Nu imi pare rau ca l-am facut taran big grin
Sfat... Nu stiu ce sa-ti zic, iti tin partea, desi sunt baiat.
Ar trebui sa fie mai tandru, acum depinde... Se poate schimba, il schimbi tu (cu totul), sau accepti situatia. Vezi ce poti face.

| Leo1993 a răspuns:

Tu ce faci cand esti cu el in pat? stai si il admiri cum o baga? daca da, atunci clar problema e la tine. incearca sa fii mai tandra cu el, poate de aia crede ca el face toata treaba

| AdrianaCosmina explică (pentru Leo1993):

Nu il admir si atat.Problema e ca el e foarte rapid, vrea sa sara peste preludiu si mie asta imi taie tot cheful.Ma simt ca un obiect.Din moment ce el vrea sa sara peste preludiu mie asta imi pare ca nu vrea romantism sau tandrete.Preludiul nu e doar pentru lubrifiere, parerea mea.

| Leo1993 a răspuns (pentru AdrianaCosmina):

Preludiul e foarte important dar ai incercat sa discuti cu el de ce tot incearca sa sara? oral nu ii faci inainte?

| AdrianaCosmina explică (pentru Leo1993):

Probabil e genul mai pervers si nu-i place romantismul.Despre partea cu oralul nu consider ca trebuie vorbit.Nu cred ca un preludiu reusit tine de un oral.

| Mihai123211 a răspuns (pentru AdrianaCosmina):

Si ma rog de ce nu s-ar putea vorbi de oral? crezi ca esti singura sau ce? de aia se si numeste "dragoste si sex" pana la urma un preludiu reusit tine si de un oral. din moment ce el ti-a zis ca nu ii place ce faci nu crezi ca trebuie sa schimbi ceva la tine? din comportamentul tau cand esti in pat cu el?

| sofisis a răspuns (pentru AdrianaCosmina):

Ba da. Tine inclusiv...sau mai exact la barbati..in mare parte de un oral reusit. Pentru ei conteaza foarte mult stimularea asta pentru ca e atat fizica, cat si vizuala. Daca tu stii ca el e mai pervers..de ce nu incerci macar uneori sa faci ca el?
S-ar putea sa ai surpriza sa iti placa foarte tare si tie stilul mai pervers.
Daca insa consideri ca fara romantism un act sexual e nul..inseamna ca intr-adevar nu va potriviti la pat si trebuiesc discutate lucrurile si eventual luate niste masuri sau decizii.