| Lolbit a întrebat:

Va rog sa imi luati intrebarea in serios.
Am 12 ani si imi place de un baiat(tot 12 ani)si nu stiu cum sa ii spun/arat ca il plac(nu vreau sa il seduc ca nu sunt proasta)
Pls, un raspuns pentru varsta mea

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daruieste-i o prajiturica!

| corbulalbrosu a răspuns:

Ia-ti inima-n "dinti" si cu un pic de curaj spune-i in fata care iti sunt sentimentele fata de el, tot ceea ce ai pe suflet. Sau pur si simplu asa ca de/la inceput ai putea sa-l intrebi daca vrea sa deveniti buni prieteni, dar nimic mai mult. Daca nu poti s-o faci in mod direct, atunci poti sa-i transmiti gandurile si/sau dorintele tale printr-un anumit mijloc de comunicare/socializare; Facebook, skype, telefon, etc. Succes si multa bafta!

| vocea a răspuns:

Buna! Deci trebuie sa fi naturala, sa nu spui chesti pe care nu le placi.Sa te apropii de el cand ai ocazia.Dar sa nu te astepti la multe el se va gandi si nu ii face capul calendar deoarece isi va da seama ca esti enrvanta si cu siguranta nu te va place. Sper ca te-am ajutat!

| danutzu96 a răspuns:

Scoate-l la un Tedi. Aveti 12 ani! Scoala, nu relatii!

| Bishopp a răspuns:

Nu o sa il intereseze. Baietii la 12 ani nu se gandesc la iubite, sau relatii, baietii la 12 ani vor sa se distreze, sa se joace.

| Gabor10 a răspuns:

Ia-ți o punga de pufuleți și mergi cu el și va uiti la Scooby Doo și mâncați pufuleți.

| Daniela_Maxim_1999 a răspuns:

Proastă ești dacă nu-l seduci, nu dacă o faci