| Inna1005 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Aseară am avut relații sexuale cu iubitul meu, mi-a venit menstruatia in timpul actului sexual. Apoi el si-a dat drumul in mine. Si după ce am facut dus, nici urma de menstruatie, nici azi nu am. Ce s a intamplat? Am menstruatie regulată. Pot sa fiu însărcinată?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU POTI FI INSARCINATA. ESTE IMPOSIBIL sa se poata ramane insarcinata in ultima zi a ciclului menstrual anterior sau in prima zi a noului ciclu menstrual (care incepe cu prima zi de menstruatie). Daca in acest moment este termenul de incepere a menstruatiei atunci se va porni in aceste zile. Exista posibilitatea sa se produca astfel de mici dereglari.Nu exista nici un motiv pentru a-ti faci griji din moment ce ai un ciclu menstrual regulat. Multa sanatate.

| sofisis a răspuns:

IMPOSIBIL nu este.
Dar intr-adevar sansele sunt foarte, foarte mici.
O fi vreo dereglare. Sunt femei care sangereaza putin cu cateva zile inainte de inceperea menstrei propriu-zise.