| BabyGirl06 a întrebat:

va rog sa ma ajutati sad Imi place de un baiat si cred ca si lui ii place de mine ( bine. ori ii place de mine ori ma uraste dar incerc sa fiu optimista rolling on the floor ) Cum spuneam, ne intalnim in autobuz cand mergem si ne intoarcem de la liceu, iar de cateva zile stau langa el si astept sa vorbeasca el cu mine, dar acum m-am hotarat sa vorbesc eu cu el, dar sunt foarte timida si nu stiu cum sa ma bag in seama cu el. sad Va rog sa imi dati niste sfaturi ( Funda la cel mai bun raspuns :X )

Răspuns Câştigător
| britney4kevin a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=UO4EAIijIu4

cred ca te-a facut sa iei o decizie cat mai repede;;). nu astepta sa fie prea tarziu.pup

merit fundita;;):x

3 răspunsuri:
| DelyDelia a răspuns:

In asa situatie ma aflu si eu sad. Eu una am inceput sa vorbesc cu fosti lui colegi de scoala care se afla in acelasi liceu cu mine si ei ma considera tare de treaba happy. Asa am reusit sa fac cunostinta cu el happy. Incearca sa vorbesti cu oamenii din jurul lui big grin dupa iti dai seama despre ce ati putea vorbi. Sper ca te-am ajutat catusi de putin! happy
Pa pa! :X

| Vraj3aLa a răspuns:

Daca esti asa timida,nu-i vei atrage atentiawinking. Fi mai indrazneata, faceti cunostinta, si o sa iasa ceva frumos.

| madutza123 a răspuns:

De fapt intrebarea ta ar fi:ce trebuie sa fac? raspunsul meu e:Nu trebuie sa faci nimic...iti place,te inteleg dar totusi esti fata, lasa-l pe el sa faca primul pas, incearca sa ai rabdare.Stiu ca poate e dificil iti vine sa-i vorbesti apoi ceva te opreste e ceva firesc.Presupui ca ar avea si el aceleasi sentimente nu vreau sa te supar dar daca intr-adevar crezi asta oare nu ar fi facut el pasul acesta pe care tu te grabesti sa-l faci...acum poate o sa-mi spui ca e si el timid,dar asta nu ajuta la nimic, lasa totusi sa mearga lucrurile de la sine. Uneori asa trebuie sa fie, fii tare si incearca sa ai puterea si curajul de a mai astepta putin.