| Lavy_5946 a întrebat:

va rog sa ma ajutati. sunt foarte derutata in legatura cu relatia mea. sunt cu prietenul meu de un an si 2 luni si ultima perioada a fost foarte grea pentru noi deoarece am avut amandoi probleme in familie. dar am rezistat desi ne-am certat foarte mult. eu eram foarte stresanta dar m-am shimbat si mi-a spus ca a observat schimbari la mine in bine. dar acum suntem cam distanti.am facut pasul si ne-am culcat impreuna de cateva ori. acum e pe cale sa se intample din nou, dar nu sunt sigura ce sa fac.stiu ca din punct de vedere religios nu e bine. as vrea sa stiu cum pot sa imi dau seama daca ma iubeste cu adevarat si daca merita sa il iubesc si sa ma mai culc cu el. el nu e genul care sa imi ceara cand are el chef, de altfel nu suntem foarte activi in ceea ce priveste viata sexuala. il iubesc foarte mult si stiu ca si el ma iubeste dar uneori nu stie sa arate asta. e mai mare cu un an decat mine si eu cred ca ink nu e suficient de matur. voi ce credeti? ce ma sfatuiti sa fac? cum as putea sa imi dau seama de unele lucruti? ce solutie imi dati in afara de cea de a vorbi cu el (inainte vorbeam f mult despre noi si ma gandesc ca si asta il stresa). cum as putea sa il apropiu de mine? va roh ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Love4ever.EU a răspuns:

Sincer daca a stat cu tine, un an de zile acest baiat te iubeste! In plus nu ai precizat varsta?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Adică omul nu te presează, bănuiesc că tu te simţi bine şi totuşi parcă n-ai vrea să te mai culci cu el pentru că nu e bine din punct de vedere religios?
Aţi trecut peste problemele familiale şi sunteţi de un an şi ceva împreună şi tu ne întrebi pe noi ce să faci?

Comunicaţi oameni buni.
Totuşi, dacă stă în continuare cu tine atunci sigur ceva tot simte pentru tine. Eu personal n-aş sta cu o fată un an şi ceva doar de dragul să am prietenă.
Ştii ce cred eu?
Că în relaţia voastră vorbiţi prea puţin spre deloc despre sex iar el te respectă prea mult şi nu-ţi cere asta deşi în mod cert îşi doreşte.
Te-ai gândit că totuşi e puţin mai distant tocmai pentru că deşi voi aveţi un an şi ceva împreună tu ai îndoieli dacă să te culci cu el sau nu?!
Eu ca bărbat m-aş gândi aşa: Băi, eu stau un an şi ceva, ţin la ea, o respect şi ea dacă nu mă trimite la plimbare înseamnă că ţine şi ea la mine măcar cât de cât. Şi totuşi, eu chiar trebuie să mă milogesc pentru o partidă de sex? Dar de ce?!

Sexul nu este o favoare pe care i-o faci lui e ceva frumos şi care vă dă echilibru amândurora.

Sper că ţi-am răspuns.

| Floreenofficial a răspuns:

Te iubeste sau oricum tine la tine! in ziua de azi o relatie de un an si doua luni e lunga pentru multi.Eu zic sa nu te grabesti ca sunteti totusi inca la inceput.Desigur nu trebuie nici sa va separati ca s-ar putea ca flacara dintre voi sa dispara!sad

| irina20 a răspuns:

In primul rand, fi sigura ca tine la tine daca n-ar tine nu cred ca ar mai fi cu tine.De ce nu incerci sa vorbesti cu el? Spune-i lui ce ne-ai spus si noua. Poate si el simte la fel ca tine... poate si lui ii e teama ca nu-l mai iubesti.Comunica deschis cu el. Sper ca totul sa se rezolve! PuP.

| Just a kid a răspuns:

Dupa o rel de 8 luni pot sa cred ca tine la mine chiar daca ne certam destul de des?:-s.am trecut peste multe impreuna(familia lui nu ma suporta.se certa mereu cu ei pentru mine.multi au incercat sa ne desparta cu muuulte barfe(una din ele chiar a tinut pentru ca a aflato dupa ce eu am vrut sa ne despstraight face)dar totusi am ajuns sa fim iar impr.pana acum cand NU STIU CE ARE IAR)big grin stiu ca nu e intrbarea mea dar am vazut niste raspunsuri ca"daca sutneti de 1 an impr inseamna ca macar tine al tine"ce ziceti?:-s

| tia a răspuns:

Te-ai gandit ca s-a distantat poate ca s-a plictisit?
Poate ca vrea altceva. Sau poate ca nu mai are cheful e alta data de a sta numai cu tine, si de a face lucrurile pe care le facea pana acum.