| anonim_4396 a întrebat:

va rog sa-mi raspundeti... Voi ati facut sex oral... ce parere aveti? cum e? astept raspunsuri fetelor

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa folosim fiecare organ in scopul pentru care ni l-a dat Dumnezeu ...Cred ca, privind acum spre pamant, se minuneaza si el cat de inventivi pot deveni oamenii, cand nu se scarbeste...Pe de alta parte, nu cred ca asemenea deturnare de functii se poate numi iubire...Nu-s intoleranta ci doar sincera...

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Oamenii sunt foarte diferiti, de unde si multitudinea opiniilor! Cel mai bine e sa citesti tot ce poti despre toate aspectele sexualitatii umane de pe net, dar si din carti, discuta cu cei mai in varsta si trecuti prin viata, si nu uita ca librariile sun pline de tratate si ghiduri, idem bibliotecile!

assiris
| assiris a răspuns:

Daca organele sexuale si cela de alimentatie/vaz/auz erau totuna, erau puse mai aproape, dar la toate vietuitoarele planetei sunt puse cit mai la distanta, doar omul le-a apropiat pana la confuzie. Personal imi este o imensa scarba numai gindul dar sa mai si practic. Cum te-ai simti ca barbat sa saruti o fata care cu o alta ocazie a facut sex oral cu altul? Nu iti este sila? Iar daca nu iti este, probabil ai o problema la "bibilica" (Treaba este valabila si invers)

| maria a răspuns:

Cred ca poti iubi si fii iubit si fara sex oral, pentru unii e o placere ( mai ales pentru unii barbati), pentru cei cu moralitate, crestini ortodocsi este un mare pacat, pentru altii "e altceva, undeva, cu cineva", o diversitate in intimitate, pentru multi e o curiozitate...cand iubesti si esti iubit, nu ii faci rau persoanei dragi, nu impui si mai ales, nu ii bati apropouri, daruiesti neconditionat, iubesti fara sa astepti sa ti se intoarca iubirea, care sincer vorbind, nu are nici cea mai mica legatura cu s(h)exoralu'happy

| georgesur a răspuns:

Da, poate fi minunat!
.raspunsul corect l-a dat Delia 75 in ultima fraza folosita:
"sfatul meu este sa faci acest lucru daca tu ti l doresti cu adevarat si nu pentru ca asa vrea el"
In plus poate fi facut RECIPROC ...si merita!
PS-.pentru cei cu "moralitate"(intelege "habotnici")sexul trebuie facut pe intuneric, cit mai acoperiti si daca se poate... evitind placereawinking

| Delia 75 a răspuns:

Sexul oral a castigat in ultimii ani o popularitate pe care uneori o merita, alteori nu. De ce a devenit atat de popular? Fiindca este cel mai usor si mai rapid de realizat, fara a necesita preludiu si este cel mai "sigur" din punct de vedere contraceptiv si cel mai "sigur" din punct de vedere medical (rata cea mai mica de transmitere a bolilor).
Eu una nu am facut, dar daca tie crezi ca iti va face placere nu are de ce sa iti fie teama. Dar, dar sfatul meu este sa faci acest lucru daca tu ti l doresti cu adevarat si nu pentru ca asa vrea el.

| cami_6226 a răspuns:

Eu nu am facut, dar din cate stiu eu se poarta si cred ca e bine pentru el

| dulcineea a răspuns:

Eu cred ca nu e vreun mare pacat toata treaba asta cu sexul oral, mai ales daca partenerul este unul stabil si exista incredere. Iar daca simti ca asta vrei sa faci, fa-o! S-ar putea chiar sa-ti placa! Dar sa nu te lasi constransa sa faci asta... niciodata! Have fun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata, pentru mine este o experienta inedita! Orgie de placere, celebrare a simturilor, daca ar avea proteine asta as face toata ziua!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barbat fiind, am facut sex oral femeilor. Are gust de cheie.