| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog să-mi spuneți ce părere aveți.
Eu de mult timp am pus ochii pe un băiat care l-am văzut pe Facebook și,stă în orașul meu natal numai că eu m-am mutat la țară dar la o mică distanță de acest oraș. Astă vară întâmplător l-am întâlnit, am trecut pe lângă el, ne-am uitat ochi în ochi(este extrem de frumos).A doua zi tot din coincidență ne-am întâlnit iar.
Trecuse ceva timp și mi-am dat seama că nu am șanse cu el eu fiind a8-a la țară și el la oraș,și nu m-am mai gândit la el deloc(am zis să mă reorientez).În seara de bobotează îmi spune cineva să pun și eu busuioc sub pernă să-mi visez alesul(am zis că nu cred în prostiile acestea,nu am pus nimic). Seara aceea l-am visat pe el,ne țineam de mână și îmi spunea că mă iubește).De atunci nu l-am mai visat dar, mă gândesc mereu la el, oare o să am șanse la toamnă când voi merge la același liceu unde învață el(clasa a12-a la anul)? Ce părere aveți de aceste coincidențe?
Vă mulțumesc pentru că a-ți citit. Fără miștouri, vă rog frumos! happy
Fundă!

7 răspunsuri:
| danishor a răspuns:

Incearca sa-l tachinezi

| Coco2730 a răspuns:

Buna, draga Anabela. Pari o persoana simpatica si inocenta, ceea ce e foarte frumos. In ceea ce priveste intrebarea ta, da-mi voie sa iti spun adevarul. Voi va cunoasteti de pe Fb si ati trecut de doua ori unul pe langa altul. Faptul ca l-ai visat in noaptea de Boboteaza poate insemna si nimic. Eu am urmat o tehnica de dirijare a viselor (voiam sa am un anumit vis lucid), si crede-ma ca puteam sa visez cam orice imi doream. In principiu, tehnica se bazeaza pe reluarea celuiasi gand in cateva momente cheie, exact cum ai facut si tu, inconstient. Sansele pe care le ai pentru o prietenie, o relatie, o iubire, la toamna, depind foarte mult de tine. Esti frumoasa? Esti spirituala? Ai incredere in tine? Esti inteligenta? Esti empatica? Stii ce isi doreste el? Poti sa fii fata visurilor lui? Si nu te astepta sa vina nasa ta, zana, sa iti ofere pantofi de cristal, o rochie incredibila, o masina facuta din dovleac si subiecte de discutie. Trebuie tu insati sa lucrezi pentru relatia ta. Succes, draga mea.

| neutrino a răspuns:

Fara mistouri, dar el nu are ce face cu tine nici acum, nici la anul.

| SyndicateX a răspuns:

Banui ca ai vreo 14 ani, el are 18-19 consider ca esti prea mica pentru el, daca ii spui ca il placi s-ar putea sa te prosteasca ca te iubeste si sa profite de tine, multe fete au pati asa si dupa au regretat enorm.

| SyndicateX a răspuns:

Eu nu am intalnit pe nimeni care sa aiba o relatie de durata cu o persoane intalnita pe cacatul acela de facebook in schimb am intalnit multe cazuri in care baieti si-au batut joc si au profitat sexual.Nu va mai intalniti cu baieti cunoscuti pe net ca nu se stie peste ce jigodii dati.

| MariusvT a răspuns:

Dragostea n-are varsta din cate stiu eu. eu as crede ca ai sanse

| Adelin291 a răspuns:

Eu cred ca ai avea sanse! Ce conteaza ca esti de la tara? nu este nici o problema ...Deci ai sanse! Bafta