| darriya a întrebat:

Daca visezi in ajun de Boboteaza pe un baiat si ii afli si numele in vis ce semnifica? Mi-am visat alesul? P.S.: Nu mi-am pus busuioc sub perna. Fetelor vi s-a intamplat?

28 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU semnifica nimic! Inseamna ca ai visat nimic mai mult!

| sofisis a răspuns:

Stii ca s-a facut un studiu stiintific si s-a ajuns la concluzia ca nu poti visa persoane pe care nu le-ai vazut niciodata?

| darriya explică (pentru sofisis):

Nu este adevarat.mi s -a intamplat sa visez o pers pe care nu am vazut-o in viata mea a 2 a zi am vazut-o exact si in acelasi loc pe acea persoana cum a fost in visul meu.ciudat!

| sofisis a răspuns (pentru darriya):

Ai vazut-o doar ca nu ai retinut-o. Ai vazut-o pe strada, candva, undeva...

| darriya explică (pentru sofisis):

Hmmm asta nu stiu...cand l-am vazut era la fel ca in vis/imbracat, in acelasi loc asta e ciudat

| Oana92 a răspuns:

Daca ai sa crezi in chestii de genul asta risti sa ramai o viata langa in idiot violent si betiv doar pentru ca are numele pe care l-ai visat tu in 2016, de Boboteaza...

| darriya explică (pentru Oana92):

Ti s-a intamplat? mai eu il cun pe tipul din vis si nu e nici betiv/violent si nici idiot...din contra pare un baiat bun, canta in cor la biserica

| Oana92 a răspuns (pentru darriya):

N-ai priceput nimic din ce am scris eu laughing Era un exemplu, o generaliza, dar n-i inteles...
Si nu, nu mi s-a intamplat, pentru ca nu cred in vise si nu am in preajma oamni betivi si violenti laughing

L-ai visat pentru ca te-ai gandit la el si (in)constient ti-l doresti. Asta nu are nicio legatura cu aflarea destinului. Visele sunt simboluri pentru dorintele inconstiente.

| darriya explică (pentru Oana92):

Daca n-am inteles inseamna ca nu te -ai facut inteleasa! nu cred in vise nici eu, nu l-am mai visat pana acum si il stiu de ceva timp, doar ca fiind ziua de boboteaza si se zice ca ce baiat vei visa ala va fi alesul, mi s-a parut ciudat sa imi apara in vis!

| darriya explică (pentru darriya):

Tu vrei sa spui ca daca voi crede in astfel de chestii s-ar putea sa dau peste unul cu astfel de "apucaturi /betiv, violentetc"si sa stau cu el din caza faptului ca il cheama ca pe cel din vis nu?!

| darriya explică (pentru Oana92):

Mai,daca imi aparea baiatul asta in vis fara ca eu sa nu il stiu nu mai eram aici sa pun intrebari pentru ca eu nu imi fac viata dupa ce visez

| Oana92 a răspuns (pentru darriya):

Ok, pai probabil raspunsurile mele sunt de neinteles. Am sa tin minte sa nu iti mai ofer unulwinking

| PedoBarbie a răspuns:

Sunt doar vise.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

E doar un vis.Si eu am visat mai demult ca am gasit un diplomat cu bani si era ziua de luni. Si uite ca a venit si luni si tot fara diplomat a trecut ziua laughing

| darriya explică (pentru TheLoveDoctorr):

Unele se adeveresc...nici eu nu cred dar ma gandeam ca fiind boboteaza ar semnifica ceva acum ...nu stiu

| WeAreSmart a răspuns:

Si eu cand ma gandesc la vreo fata buna uneori o visez. E doar un vis si atit.

| 4psiho a răspuns:

Circula o glumă pe fb: dacă îmi pun șorici sub pernă, voi visa porcul cu care mă voi căsători?
Lăsând gluma la o parte se poate spune că necunoscute sunt manifestările inconștientului. Dacă tu vrei să-l aștepți pe Făt Frumos din vis este alegerea ta. Sfatul meu este să-ți trăiești viața. happy

| darriya explică (pentru 4psiho):

Nu il astept pe cel din vis, tocmai asta este, ca pe baiatul pe care l-am visat il stiu din vedere de ceva timp, il intalnesc mereu, daca as fi visat pe alt baiat nu as fi pus intrebarea asta ca nu ma iau dupa ce visez

| 4psiho a răspuns (pentru darriya):

Întrebarea care se pune este: tu ce simți pentru el? Ți se topesc picioarele după el? Simți fluturi în stomac? Dacă da, atunci abordează-l! Spune-i!
Dacă te place și este să fiți împreună o să fiți împreună.
Sau poți să te gândești că este o manifestare a animusului tău. Animus care a luat o formă cunoscută ție, cea a băiatului respectiv.
Animus - partea masculină dintr-o femeie.
Anima - partea feminină dintr-un bărbat.

| darriya explică (pentru 4psiho):

Il plac din ziua in care l-am vazut, am simtit ca il cun de nu stiu cat timp, pai nu pot sa-l abordez ca sunt mai timida de fel, el de cate ori ma vede se uita la mine dar nu stiu daca ma place

| 4psiho a răspuns (pentru darriya):

Darriya, unul din voi trebuie să rupă coada la pisică. Măcar zâmbește-i cân se uită la tine și dă-i de înțeles că ești "deschisă" spre dialog. happy

| darriya explică (pentru 4psiho):

Aoleuu mie mi-e rusine sa-l si privesc darmaite sa-i
zambesc...dar daca el m-ar placea nu s-ar fi bagat cu mine in seama? sau e mai timid decat mine?

| 4psiho a răspuns (pentru darriya):

Păi poate i-o plăcea de tine, și faptul că te privește lung o confirmă, dar dacă tu nu-i arunci nici măcar o privire sau un zâmbet atunci el sta cuminte în banca lui (o fi și timid). happy
Caută un "prieten/prietenă" care să vă lipească. happy

| darriya explică (pentru 4psiho):

Il privesc dar nu raman fix pe el nu pot, ma emotionez, dar vad ca el ramane fix la mine,, tie daca nu ti-ar placea o fata te ai uita la ea de fiecare data cand o vezi?

| 4psiho a răspuns (pentru darriya):

Darriya, nu m-ași uita.
Însă cred că mingea este la tine. Trebuie cumva să i-o arunci înapoi în teren. Dacă o să ajungeți să fiți împreună o să vă amuzați teribil de perioada asta. happy

| gabrielacrs99 a răspuns:

Da mi s-a intamplat! Nu conteaza ca nu ti-ai pus busuioc..La mine a fost faza ca mi-am visat iubitul si azi dimineata am aflat ca ce baiat ai visat va fi alesu!

| darriya explică (pentru gabrielacrs99):

Mi am dorit sa mi visez alesul, si l-am visat pe cel pe care il plac dar el nu stie

| qCrazyMan a răspuns (pentru darriya):

laughing. sa-ti spun ceva. Acum un an o fata care ma placea mi-a zis ca m-a visat cand o fu** laughing, la fete nu stiu care ii treaba.dar asta e un vis si atat! laughing