| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Voi ce parere aveti in legatura cu visele de Boboteaza sau Sf Andrei, cand fetele isi pun busuioc sub perna pentru a-si afla ursitul? Sunt adevarate visele sau sunt doar mituri? A avut cineva un vis in care si-a visat ursitul, apoi s-a casatorit cu baiatul din vis?
Eu visez acelasi baiat de 8 ani de zile. Este una si aceeasi persoana, prezenta in vise, numai ca difera contextul viselor, visandu-l in diferite ipostaze.Ce este aiurea e faptul ca nu-mi pot da seama daca in prezent il cunosc pe acel baiat sau nu, am o oarecare banuiala cam cine ar fi, dar nu sunt foarte sigura de asta. Precizez ca prima data cand l-am visat aveam 19 ani, nu vorbeam cu baieti, nu eram indragostita, nu aveam un model anume de baiat care sa-mi placa si la care sa ma gandesc si nici sa zici ca l-am vazut undeva intamplator pe baiatul din vis, mi-a placut, mi-a ramas in memorie, iar visele sunt rezultatul subconstientului meu, pentru ca mi-a placut baiatul. Niciuna din aceste variante nu s-a intamplat, pur si simplu mi-am pus busuioc sub perna si au inceput visele, durand 8 ani de zile si visand mereu acelasi baiat.

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Sunt mituri.
Una e ce visezi si alta e realitatea.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Sunt mituri.Pentru pastrarea lor sunt destui care inventeaza si fapte, pe care nu le-au trait niciodata.Cam asemenea icoanelor care,,plang,,in anumite locasuri de cult,pentru a atrage,,credinciosii,,. Acum si copiii stiu ca putin lichid pe baza de eteri, pus in anumite locuri, face sa,, lacrimeze,, un timp zona respectiva.

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Sunt adevarate