| eax a întrebat:

Va roog sa ma ajutati neaparat!
Sunt cu prietenul meu de mai bine de 3 saptamani, dar practic nici o luna. El pleaca zilele astea in afara pentru 6 luni si nu vrea sa ne despartim si zice ca tine la mine si ca simte ca sunt pentru el.
Eu datorita experientelor anterioare nu mai am deloc incredere in baieti si imi e foarte greu sa l cred.
Si ce ma face sa am multe indoieli, e faptul ca nu stam in acelasi oras, dar eu am masina, el nu mai are si eu am fost de mai mule ori la el. El nu a venit la mine decat de 2ori.Motivul ca nu merge el cu autocarul. Tot imi zice ca vine, dar pe urma nu mai vine. Are bani si pana seara ii cheltuie pe te miri ce si pentru drum nu mai are a doua zi. Mie mi se pare ca e lipsa de ineres si nu tine mortis sa ma vada. Desi se poarta exemplar... dupa ce am avut unele discutii si pe tema asta s-a schimbat se poarta exact cum trebuie si e foarte atent. Dar faza asta cu vin nu mai vin, ma face sa imi pun intrebarea oare chiar ii pasa cum zice? sau joaca teatru? oare chiar o sa dureze dupa ce pleaca? sau e doar gura de el acum? voi ce parere aveti. daca iubitul vostru s-ar purta foarte frumos cu voi, dar nu vine prea des in oras si prefera sa stea comod acasa si sa se duca iubita la el.chiar tine la iubita lui sau e doar gura de el? avem peste 20 de ani amandoi.multumesc!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa insisti asupra aspectului cu venitul,mai ales daca spui ca era altfel obisnuit.
Gandeste-te ca poate cu adevarat ii vine greu sa urce in autocar si sa vina,ii e greu sa-si creeze o noua obisnuinta si, probabil, iti este recunoscator ca ai tu masina si va descurcati mai usor.
Mai exact e singurul tau argument negativ, pentru ca in rest ne spui ca se comporta exemplar.
Ce-ar fi sa investesti si putina incredere de data asta?
Incearca, provoci soarta sa fie mai buna cu tine si nu se stie niciodata!
happy

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Aveti prea putin timp impreuna ca sa poti anticipa,dar ce se va intampla nu depinde numai de el,sa stii,depinde si de tine.
Nu e usor sa fii departe si niciodata nu stii ce te asteapta,o vorba buna a omului drag conteaza mult si aici incepe rolul tau,sa-i fii apoape mereu.
Pentru ca voi aveti o relatie si sunteti impreuna,deocamdata.
Dar,daca ceva se schimba,in tonul lui,in ritmul cu care te cauta,in felul de comportament,vei intelege.
Din ceea ce ne spui,ambele variante pot sta in picioare,si sa dispara si sa se intoarca tot la tine,desi nici un barbat nu se comporta exemplar fara un motiv serios!
Daca el spune ca tine la tine, lasa timpul sa hotarasca si inainteaza vazand si facand.
Imi pare rau pentru neincrederea ta in baieti, se pare ca el nu a reusit sa ti-o vindece dar are o scuza, timpul pe care l-ati petrecut impreuna a fost prea scurt.
Sa gandesti pozitiv, e singurul sfat pe care ti-l pot da!

| neutrino a răspuns:

Tu stii foarte bine ca el ti-a spus clasicele minciunele pe care le spune un baiat de 13 ani, iubitei de 11 ani.

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
In 3 samptamani nu iti poti da seama de prea multe deoarece este timpul prea scurt, abia sunteti in stadiul de cunoastere happy
Si, sincera sa fiu... ceva mi se pare ciudat happy daca el se comporta atat de exemplar cu tine nu inteleg de ce evita sa vina la tine...
Stii intrebarile astea ale tale sunt puse mult prea devreme! Nu avem noi de unde sa stim daca relatia voastra va fi una de durata sau nu, tinand cont ca el v-a pleca timp de 6 luni,va va fi greu sa intretineti aceasta relatie la distanta,iar el se v-a putea schimba happy
Dar este posibil, ca el chiar sa tina la tine, iar dupa intoarcere sa va fie bine impreuna si sa fiti fericit, asta conteaza doar de voi, de cum va comportati unul fata de altul si de cat de mult ma afecteaza distanta happy

Bafta kiss

| eax explică:

Eu i-am zis iti e rusine cumva sa iesi cu mine? si am venit in aceiasi zi in orasul meu, oras in care a stat si el, deci nu ii sunt straine nici locurile, nici oamenii si ne-am plimbat si mi-a zis: "" uite ti se pare ca imi e rusine cu tine?"dar eram cu masina mea. am plecat de la el, eu l-am adus inapoi. intr'adevar a avut niste probleme prin oras pe aici, dar eu nu cred ca de asta nu vine, eu cred ca el e foarte comod si nu are chef el sa vina cu autocarul, ca mi-a si zis ca nu a mers niciodata cu autocarul, mereu a avut masina in poarta.

| greece12 a răspuns (pentru eax):

Nu cred ca trebuie sa insisti asupra aspectului cu venitul,mai ales daca spui ca era altfel obisnuit.
Gandeste-te ca poate cu adevarat ii vine greu sa urce in autocar si sa vina,ii e greu sa-si creeze o noua obisnuinta si, probabil, iti este recunoscator ca ai tu masina si va descurcati mai usor.
Mai exact e singurul tau argument negativ, pentru ca in rest ne spui ca se comporta exemplar.
Ce-ar fi sa investesti si putina incredere de data asta?
Incearca, provoci soarta sa fie mai buna cu tine si nu se stie niciodata!
happy