| angel70530 a întrebat:

va scriu acum dar totusi nu ma pot abtine ca sa nu pling, am inmormintare, si ma simt oribil, deci vorba e de iubitul meu, astazi nu ne-am vazut pentru ca ma pregateam de Sfintele Pasti, si l-am sunat ca nu am sa pot iesi, si l-am intrebat daca va putea intra pe net, deseara, a zis ca va intra, a intrat pe la 23, am intrat si eu pe net, dar el nu mi-a scris nimic, iarasi isi bate joc de mine, nici macar nu m-a intrebat cum ma simt, se joaca cu mine, acum cind sufletul mie ranit, stiti voi ati avut dreptate, dar eu nu am ascultat de voi, eri el m-a telefonat singur si i-am raspuns tocmai la al 5-lea apel, nu l-am sunat deloc, si cind ne-am intilnit, ne-am certat putin, i-am zis ca abia acum si-a amintit de mine, si l-am intrebat cine este Ana, el mi-a povestit ca nu are nimic cu ea, ca este doar o prietena, si mi-a zis ca el este un om negativ, din cap pina in picioare, ne-am despartit cu bine, astazi toata ziua nu am comunicat, asa s-a schimbat el, inainte imi trimetea mesaje, pe zi cite 5, dar acum nici macar nu ma suna, astazi l-am sunat eu, si acum seara nu mi-a scris nimic, dar mi-am tinut si eu mindria, nu il voi cauta, si acum regret ca nu am avut curajul eri sa ii spun tot in fata, as vrea sa imi dati niste sfaturi sau macar sa imi dati niste exemple care sa ma indrume la o iesire din aceasta problema, serios va spun ca acum am nevoie de cineva care sa imi fie aproape dar nimeni nu e, ma simt singura. ajutati-ma rog seriozitate. Funda!

6 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

Stiu ca e greu dar nu merita sa suferi pentru cineva care isi bate joc de tine si nu te pretuieste cand trebuie, eu zic sa incerci sa te abtii, sa il lasi pe el sa te caute, incearca sa fii indiferenta, chiar daca nu e usor, dar, asa poate isi va da seama ce va pierde, papa.

| GabiArian22 a răspuns:

In primul rand condoleante! Cu privire la iubitul tau din cate spui tu este un dobitoc pentru care nu se merita sa suferi. Daca nici in momentele grele din viata ta nu e langa tine ( cand ai cea mai mare nevoie de el ) atunci cand o va face? Nu te cauta inseamna ca nu ii pasa de tine. Daca ii pasa de tine iti dadea macar un telefon, un mesaj, un mesaj pe fb pe mess, gasea el o solutie.Mai bine te desparti de el si iti gasesti pe cineva care sa fie langa tine si sa te aprecieze, sa te respecte. Bafta

| h3r a răspuns:

Ne pare rău pentru deces, sincere condoleanțe!

De ce te mai chinui? Când el nici măcar acum nu este lângă tine? Normal că există o Ana, atât de nepăsător e!
Tu să te gândești că în viață sunt lucruri mai grele, mai greu de tras, deci nu plânge după un om de nimic!
Ai nevoie de un timp să stai singură! Pune ordine în gânduri, acceptă că s-a terminat între voi, acceptă că nu te iubește!

Nu plânge după cineva care a plecat de lângă tine fericit. Ai grjiă de tine.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu esti singura.Condoleante pentru pierderea ta.Si scapa de tampitul ala, care arata ce fata are tocmai in asemenea momente.

| 26Geo a răspuns:

Condoleante pentru pierdere! Draga mea, eu te sfatuiesc sa il lasi pe idiot in lumea lui si sa-ti cauti pe altul. Daca nu e langa tine in momentele astea atunci nu merita sa mai fii cu el.Un iubit trebuie sa fie alaturi de iubita lui in astfel de momente, nu sa o ignore.Cat despre acea Ana, posibil sa spuna adevarul sau sa minta, nu stiu, dar nu asta e problema, problema e comportamentul lui fata de tine.Cauta-ti pe cineva care sa te merite.Bafta

| xZIonutZx a răspuns:

Pai voi doi sunteti ambii 2 orgoliosi, lasati orgoliu la o parte si totul va merge struna!, am trecut si eu prin situatie k asta happy