| angel70530 a întrebat:

asa ma simt in singuratate, cred ca ati citit povestea mea, despre prietenul meu, vreau sa va spun ca alaltaieri ne-am certat mult si tare, ne-am luat de la un fleac, el a zis ca acus pleaca, dar eu i-am zis s-a luat o viteza si mergea repede eu strigam din urma lui dar el nu se oprea, apoi am alergat si l-am ajuns iarasi ne-am certat, el iarasi a inceput sa mearga, m-am inervat pe el tare, apoi s-a oprit si a zis ca sa ma conduca pina acasa, eu iarasi m-am enervat si i-am zis ca nu-i nevoie, dar totusi am ajuns pina acasa, acolo iarasi ne-am certat, inca mai tare, eu deja nu puteam sa-mi tin lacrimile, i-am sis sa plece si gata, dar singura m-am asezat pe scaun si am inceput sa pling, el nu plecase s-a pus in genunchi si capul aplecat, am venit linga el si ii spuneam sa plece,el nu dorea a pus ca il doare inima si de asta s-a oprit, apoi s-a ridicat si ne-am asezat pe scaun, iarasi ne-am certat, el a zis ca pleaca si s-a pornit in alta directie, eu crezusem ca pleaca dar s-a asezat in alta parte iarasi cu capul in jos, iarasi m-am dus dupa el, el nu dorea sa se ridice,se uita lumea la noi,apoi ne-am asezat pe scaun si am vb normal, pina la urma ne-am impacat i-am zis eu sa ne impacam, caci nu puteam sincer il iubesc chiar cu adevarat, ne-am despartit cu bine, si seara mi-a scris un mesaj sa intru pe net, deci am intrat si acolo am citit niste cuvinte care vi le dau si voua:A fost kindva,a fost frumos,a fost ca intr-o poveste,a fost de mult,a fost si ieri,dar astazi nu mai este.A fost un vis,un adevar,o clipa din poveste, nici eu nu stiu exact ce-a fost, dar stiu ca nu mai este...nustiu de ce a scris asa, am mai vb putin, si el a iesit din net, si eu am plecat, la 22 mi-a scris mesaj cu noapte buna si pa, eu l-am sunat sa-i urez tot aceea, dar el a zis ca s-a culcat, mi-am cerut scuza si am inchis, nu m-a sunat a doua zi deloc, pina ce nu i-am scris mesaj, pe la 18 m-a sunat si mi-a zis cu voce seveara in momentul cela m-am simtit o... care imbla dupa el, iarasi mi-am cerut scuze si am inchis am zis ca vorbim mai incolo, si el m-a sunat, pe la 21 am vb despre cele intimplate, si l-am intrebat ce face ne despartim sau nu, el mi-a zis ca doreste sa continue relatia noastra, eu tot i-am zis ca vreau sa ma schimb, apoi nu am putut sa vorbim mult ca eu aveam oaspeti, si i-am zis ca vorbim mai tirziu dar el a spus ca se culca, atunci s-a intrerupt, el nu ma mai sunat, mi-a scris mesaj ca imi ureaza noapte buna si gata fara sarut fara nimic, eu tot i-am scris mesaj cu tot aceeasi, si mai mult nu am vb, azi ma gindeam sa ne vedem, dar m-am saturat sa imblu din urma lui, serios nu mai am puteri sa pling, m-am saturat ca se comporta asa cu mine, el mine pleaca si nu ne mai vedem, intelegeti? nul mai vad 3 luni, ce sa fac? spuneti-mi, si inca am o prietena care nu prea imi place ea mie, el o cunoaste si ma intrebat de ea, dar si ea de el ce mi-a spus el mie despre ea, si intr-o zi nu erau amindoi pe net, au intrat odata, si amindoi imi scriiau, stiti ma gindesc poate el cu ea se intilneste in taina sau poate ca nu? are pe alta, Dragilor numai am puteri, va rog ajutati-ma, imi vine sa despar de pe pamint, ma doare tare cum se comporta cu mine(( dati-mi un sfat poate sa-i scriu azi sau sa astept el sa-mi scrie, nu stiu ce sa fac sunt perduta ajutati-ma va rog(( Funda.

3 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

O doamne, m-ai agitat si pe mine la cat de mult ai scris si asa disperata.stai calma ca nu a murit nimeni.el face asa(de fapt voi)pentru ca urmeaza sa stati despartiti si va este greu dar dupa un pic de timp o sa realizati ca nu e asa grav cum credeti.si nu cred ca are pe alta, altfel nu statea cu tine ca sa va certati mereu

| LiaElla a răspuns:

Pai te inteleg, dar calmeaza-te ca nu rezolvi nimic fiind agitata. Mai bine ai renunta sa vb o perioada despre asta adica nu vb cu nimeni despre el sau orice si incearca sa nu te mai gandesti. Apoi nu stiu, vorbeste cu el calm si explica-i ce simti.
Gandeste-te ca daca nu va impacati asa a fost sa fie, adica atat a fost..nu poti sa dai timpul inapoi inainte sa-l fi cunoscut. Trebuie sa intelegi ca asa a fost sa fie si ca nu poti toata viata sa suferi, daca a plecat sau daca v.ati despartit inseamna ca asa trebuia sa se intample. Oricum cel mai bine este sa clarifici situatia dar nu acum, peste o luna sau doua cand o sa incepi sa realizezi ca nu mai esti cu elstraight face
Bafta.:-

| Helixx10 a răspuns:

Bai fato inainte de toate invata sa scrii romaneste si apoi cere sfaturi ai scris atatea randuri pline cu multe prostii si in final nu am inteles nimic la varsta ta ai impresia ca toate ti se cuvin, dar mai ai multe de invatat de la viata.
Deci nu uita invata sa vorbesti si sa scrii corect.