| PopStarInMyMind a întrebat:

Vara trecuta cand eram la mare am vazut un baiat foarte dragut(era din germania)!
Eram la discoteca si am inceput sa- zambesc si sa trec pe langa el apoi m-am dus si l-am intrebat cum il cheama si daca vrea sa danseze! Mi s-a parut o prostie ce am facut pentru ca a fost mult prea direct si cred ca l-am speriat(s-a uitat la mine cu o fata de genul:nu ma omori laughing )! Stiu sigur ca ma placea deoarece a vorbit cu un baiat pe care il cunosteam si i-a spus! Nu l-am mai vazut de atunci.Ma rog povestea a fost mai complicata si nu cred ca aveti chef sa o cititibig grin! Ideea e ca nu stiu cum sa reactionez cand imi place un baiat! Pur si simplu nu stiu ce sa fac, ce sa intreb cum sa reactionez! Imi spune-ti si mie cam ce ar trebui sa fac? Va rog!

7 răspunsuri:
| Anemona a răspuns:

Hei uite care e treaba:*. pai depinde si cum sunt baietii respectivi sunt mai extrovertiti incearca sa stai cat mai mult timp pe langa ei, sa razi la glumele lor si asa mai departe. daca sunt introvertiti incearca sa capeti si tu putin din comportamentul lor si te vor aprecia si mai mult. Acum ideea este ca daca iti place vreunul trebuie mai intai sa va intalniti privirile si apoi sa le zambesti subtil. E cea mai buna metota de flirt :* pupici sper ca te-am ajutat

| Puppetzz a răspuns:

Buna.

Pai tongue
Daca ii vezi mai "tupeisti" spune-le direct happy
Daca ii vezi mai timizi, mai retrasi, fai sa se simta mai relaxati big grin dupa care intreaba. i daca vrea sa iesiti tongue

Pana la urma conteaza daca faci ceva. decat sa stai si sa te uiti happy

Pa-pa.

| danutssa_2124 a răspuns:

Buna.In primul rand. te interesezi de el. ce fel de baiat este, daca este genul tau si daca esti sigura ca te va placea sh el sau te place...nu ii arata ca il placi sau ca il iubesti la fel de mult cum simti.pentru ca isi poate batea joc de sentimentele tale.si...winking in fn.ai grija de tine si ce faci!:* la revedereee

| LoseYourself a răspuns:

Pai incearca sa fii naturala si sa pari inocenta... niciunui baiat sensibil nu cred ac i-ar placea o fata care sa se dea repede la el...nu incerca sa pari sexy. aacest lucru il face sa creada ca esti schimbat-oare cu baietii gen de pe o zi pe alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-a speriat inseamna ca esti urata, uitate dupa baieti din liga ta, si nu o sa mai ai problema asta

| faranum3 a răspuns:

Gesturile non verbale sunt cele mai bune...mai ales in cluburi.Trebuie adesea sa il lasi tu pe el sa faca primul pas.Incearca sa gasesti pe net mai multe detalii si iti spun ca te vei descurca grozavbig grin

| Alina_6653 a răspuns:

Daca s-a speriat de o intrebare asa simpla inseamna ca el e prea timidlaughing. tu fa c simti si ce iti spune inima.