| atenapoesia a întrebat:

Buna.Voi ce lubrifiant ati recomanda? Caut ceva care sa faca sexul mai placut, compatibil cu prezervativ dar nu pentru uscaciune vaginala

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca tu si iubitul aveti doar 19 ani, deci nu-i caz de menopauza si folosit lubrefiant, ci de putina educatie ca aveti lacune in acest domeniu.
Deci: un preludiu facut foarte-foarte bine te va umezii atat de tare incat nu vei avea niciodata nevoie de lubrefiant!

Daca baiatul nu are habar ce face si nici nu vrea sa invete sa-ti faca un preludiu, atunci se poate folosii lubrefiantul dar este jale o asemenea partida sexuala, ca nu duce niciodata la orgasm, daca nu exista excitata si umezita natural.

Sfatul meu este: sa ceri baiatului sa-ti faca un preludiu foarte-foarte bun si sa nu accepti sexul cu penetrare pana nu esti foarte umezita si excitata, ca sa te poti bucura si tu de o partida sexuala.

| mihai69 a răspuns:

Durex.