| Andreeaionescu3 a întrebat:

Buna!
Voi cum procedati in momentul in care dvs si partenerul sau partenera doriti sa faceti dragoste cu copii in casa? Am avut o intamplare mai naspa acum ceva luni cand baiaul cel mic a intrat peste noi in camera .....nu putem nici incuia usa pentru ca de multe ori baiatul vine la noi pentru ca face crize din cauza ca este asmatic...e greu..deja sunt aproape 2 luni in care eu si sotul nu am mai facut nimic.
am incercat sa il mai duc la bunici dar nu vrea si mereu incepe sa planga si datorita astmei trebuie tinut in permaneta pe langa noi pentru a nu fi vreo criza neobservata.
Ne este foarte greu si simt ca daca vom continua asa ne vom raci.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Faceti curatenie generala in casa, frecand podelele, curatand covoarele, spaland draperiile si perdelele care acumuleaza praf, fiindca copilul face criza astmatica, din cauza prafului si a impuritatilor din casa.
Vedeti sa nu cumva sa aveti mucegai in casa, bucatarie sau baie, ca sunt vitale pentru declansarea unei crize de astm.
Casa trebuie curata zilnic cand aveti pe cineva cu asemenea probleme respiratorii.
In felul asta eliminati crizele copilului de astma, el va dormii bine si dvs veti putea face dragoste cu sotul, tota noaptea.

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Poti sa incui, iar daca vrea sa vina la voi in camera, sa bata la usa.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

5 minute cat de durează sexul putti tine usa incuiata. De ce nu afceti sex dupa ce se termina criza de astm?

| Violleta2022 a răspuns:

Inca ceva: spuneti ca copilul nu vrea sa doarma singur.
In casa aceea dvs sunteti adultul si stapanul casei si dvs faceti regulile, nu copilul, care intinde coarda sa vada cat poate sa va manipuleze.
Atentie, cum il cresteti si-l educati, asa il aveti.

| dullcat a răspuns:

Daca nu doreste la bunici, nu se poate sa vina unul din bunici sa stea cu copilul la voi acasa? Iar voi doi sa mergeti eventual la hotel, pentru o seara relaxanta?

| Andrwlu999 a răspuns (pentru dullcat):

EXACT! Foarte bine precizat!

| Andrwlu999 a răspuns (pentru dullcat):

In general copii vor sa meargă la bunici eu când aveam 6 ani din luna martie mă gândeam ce voi face la bunici! Foarte foarte foarte frumos!

| dullcat a răspuns (pentru Andrwlu999):

Eu stiu ca functioneaza la cateva cupluri pe care le cunosc, iar copiii se simt bine, parintii primesc o pauza, e win win.Si eu ma bucuram enorm sa merg la bunici, sa stau acolo cateva zile (de vacanta de vara nu mai zic) dar de asemenea adoram si sa ne viziteze ei la bloc.

| VoidEternal a răspuns:

Doar noaptea dupa ce adoarme.

| Andreeaionescu3 explică (pentru VoidEternal):

Pai da dar nu prea vrea sa doarma singur

| VoidEternal a răspuns (pentru Andreeaionescu3):

Trebuie sa-l obisnuiti, usor usor. Ce varsta are?

| Andreeaionescu3 explică (pentru VoidEternal):

| VoidEternal a răspuns (pentru Andreeaionescu3):

Și are camera lui? Trebuie sa aibă camera lui și să stați cu el doar până adoarme, la început, apoi în timp să-l lăsați și să adoarmă singur.

Oricum chiar și dacă nu are camera lui, cand adoarme va furișați amândoi în altă cameră. Noi așa am procedat până a început să doarmă singura in camera ei.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Copilul nu este ou Faberge.
Violetta are dreptate.Curatenie temeinică.
Copilul e deja mare.Ce atâta păzit ca drobul de sare? Prea te crizezi.Nu,nu moare daca plânge ca îl duceți la bunici și nici dacă încuiați ușa.Cordonul ombilical s-a tăiat la naștere.

| Andrwlu999 a răspuns:

Pai nu prea aveți cum... Eu odată am cunoscut un...pe cineva care avea o situație asemănătoare (epilepsie) și la fel trebuia ca cineva să stea cu el mereu îl puteți lăsa o săptămână la unii din bunicii lui /sau la o rudă apropiată