| claudiu1818 a întrebat:

vorbesc cu o fata de 1 saptamana, munceste langa mine, o vad mai mereu, vorbim si la telefon cand nu e la munca... prin mesaje etc, ea stie ca eu sunt mai timid si as dori si eu niste sfaturi despre cum as putea sa ma apropii mai mult de ea... sa incep o relatie cu ea straight face dar nu stiu cum sa ii dau de inteles. Ea mi-a dat de inteles ca ma place dar cred ca asteapta ca eu sa fac primul pas. Aseara in jur de ora 1 noaptea m`a intrebat daca o vizitez doar ca nu aveam cu ce ma duce. Asta inseamna ceva sau ma incearca?

7 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Claudiu, cauta sa vorbesti cu ea, eventual sa va intalniti in parca, acolo incep adevaratele iubiri, hai noroc in dragoste!

| claudia_7744 a răspuns:

E sigur ca vrea sa fie cu tne.si nu te inteleg ce mai astepti daca o placiraised eyebrows vb prin mesaje.
dai intalnire in oras.sau nu stiu intalnestete cu ea undeva si vezi u ce iesetongue curaj mai mult curaj! tresa lupti in viata pentru ceea ce vrei:p

| swet girl 22 a răspuns:

Te place... ia-ti iniman dinti si fa tu primul pas. iai un buchet de trandafiri siun ursulet si fugi l ea

| claudiu1818 explică:

Cum sa ii zic ca o iubesc? ma anonimule tu gandesti? disperat nu sunt si daca ii zici la o fata in ziua de azi te crede disperat.
kaa: ea imi zambeste mereu, vine sta cu mine, ma duc stau si eu cu ea, ea mi-a zis sa o intreb ce vreau eu. a zis ca iesim si in oras dar nu poate acum ca e la munca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu spune-i ca o iubesti si daca ea spuna ca si ea te iubeste tu intreabao:vrei sa fi partenera sau gagica mea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ce vrei fetei

| Harp a răspuns:

Pai din moment ce te-a chemat la ea ce poate sa insemne?
Ori te place, ori isi bate joc de tine ori vrea sa-ti faca cunostinta cu o prietena/verisoara/sora.
Nu avem noi cum sa ne dam seama, vezi si tu cum se comporta.
Invit-o si tu la o plimbare, sau propune-i sa va cunoasteti mai bine.