| WXW a întrebat:

Vorbesc cu o fata de 2 luni, iesim aproape in fiecare zi, mereu cand are timp liber ma suna sa iesim nu conteaza daca ploua sau e tarziu (lucreaza la un cazino) sau cand nu putem iesi ca e la munca ma suna sa vada ce fac, asa e programul ei munca, acasa si iesit cu mine, ocazional iesim in grup, noi mai facem glume de genul cum ar fi daca ne am casatori si altele, intr-o seara mi-a spus ca sunt baiatul perfect pentru ea, la un moment dat a spus ca nu ar vrea sa fie intr-o relatie cu un baiat mai mic ca ea (are 24 si eu 22), dupa o perioada spune cum ar fi ca noi sa ne casatorim si sa fim impreuna, in fine ideea e ca mereu spune cate ceva diferit. Ba devine foarte apropiata de mine ba devine distanta, ba spune ca ar vrea relatie, ba ca ii place sa fie "libera", recent am iesit impreuna cu un cuplu (prieteni de-ai ei) si mi-am dat seama ca vorbea "codat" cu prietena ei, de genu "nu ii rapsunde la mesaj" etc., eu banuiesc despre cine e vorba, ca am auzit de multe ori cand ieseam initiala "B", in seara aia ma suparasem pe ea si a spus ca m-am luat aiurea si ca poate vorbi cu cine vrea ca nu suntem impreuna. Intre timp am ras si am deviat de la subiect, totusi ea devine foarte curioasa sa afle cu cine ies eu afara seara pe la 1-2 cand ea pleaca acasa, ca la un moment dat ma sunase si i-am spus ca nu pot vorbi ca sunt afara, i-am spus doar ca e o fata si nu mai spun alte detalii. Vrea sa mergem impreuna la mare si la alte evenimente, cum ar fi nunti sau concerte, ori noi doi, ori eu cu ea si inca un cuplu, aseara a fost la mine (era putin confuza pentru ca a auzit ca o cauta fostul dupa 4 luni) si cand a plecat ne-am luat in brate (cum facem in general) si am pupat-o pe obraz dupa pe buze si pe urma a plecat. Totul s-a intamplat repede, azi m-a sunat sa iesim, cand sa ne despartim ma intreaba daca vreau sa o iau in brate, am luat-o dupa am pupat-o pe obraz si cand am dat sa o pup pe buze a intors celalat obraz. Am ras si am plecat, ce credeti ca e de facut? Mai are rost sa imi bat capul? Eu i-am mai dat de inteles ca mi-as dori o relatie cu ea...chestia e ca ea mai spune ca se vede singura toata viata sau ca nu vrea relatie acum, dar mai spune ca ce si-ar dori un iubit, nu mi le spune neaparat mie, ci asa random, noi nu vorbim aproape deloc prin mesaje, ea imi mai trimite din cand in cand, de obicei ma suna sa ies sau sa ma intrebe ce mai fac, isi intreaba prietenii cum ne-ar sta impreuna. O data a venit o prietena de a ei si a intrebat-o daca suntem impreuna iar ea se uita la mine si astepta sa raspund eu, imi mai spune ca ea trebuie sa vada cum e un om in toate anotimpurile (gen ca ii trebuie timp pana cand sa il cunoasca), ba vrea ceva ba altceva, i-am spus ca nu cred ca stie ce vrea de la viata (plus ca e tare aeriana uneori), voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Eu cred că îți pierzi timpul cu ea.
Nu prea e decisă dacă vrea să aibă o relație.

Răspuns utilizator avertizat
| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

E cam ciudată fata asta. schimbătoare ca vremea. Nu inteleg de ce mergeți împreună peste tot si de ce trebuie să știți amândoi fiecare ce faceti daca nu sunteti impreuna. plus ca a mai apărut si fostul în peisaj. Probabil de asta e si asa nehotărata, nu stie pe cine sa aleaga, tu sau fostul.

| Ryanair8 a răspuns:

Sunt fata si cred ca te pot ajuta. I mean... Daca as fi in locul ei as vrea un baiat hotarat, in general fetelor le plac astfel de baieti. Ar trebui sa-i spui direct :" Heii, uite ma macina ceva de o vreme. Vezi tu, ne intalnim des, (aici spui chestii pe care le faceti) si ma gandeam ai vrea sa fim impreuna? ". Nu uita ca trebuie sa ai incredere in tine. Good luck!