| justmeandyou16 a întrebat:

Buna,vorbesc cu o fata foarte timida si nu stiu cum sa o fac sa vorbeasca mai mult, exista persoane chiar asa timide sau exista alta cauza penntru aceasta timiditate, cum ar fi sa aiba pe cineva?

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Din pacate, fata cu pricina, a gresit foarte mult in alegerea ei: ea, fiind timida, avea nevoie de un partener care sa stie cum sa se comporte cu o fata timida.

| h3r a răspuns:

Că ești o fire mai retrasă sau nu, când ai lângă cine să te simți bine în pielea ta, vei știi. Din păcate pentru ea, dânsa n-are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Asa este ea, nu ai ce sa-i faci.
Ia-o usor, nu te repezi la ea, cu fetele timide trebuie sa stii cum sa te comporti.
Te pup!

| boylivgume a răspuns:

Si eu ma prefac ca sunt timida, pana ce ajung sa cunosc in detaliu persoana cu care vorbesc.iar dupa o innebunesc laughing)).asa imi place mie. poate si acea fata, cu care zici tu ca vorbesti, este asa!winking

| MariaaFairytale a răspuns:

Multe fete sunt timide.
Si eu sunt laughing
Depinde de felul in care iti vb.te priveste.
De obicei persoanele timide le este rusine sa se uite la persoanele celalalte crezand ca nu sunt destul de bune pentru ele. EX. daca se uita in jos cand iti vb e clar ca ii este rusine :$
Daca ii este greu sa vb..adica 'rontaie cuvintele' si nu stie cum sa se exprime..si asta ar putea fi un semn de timidate. happy
Oricum... daca ai curajul intreab-o, e clar ca nu sunt multe sanse sa raspunda ca 'da..sunt timida :$ ' dar o va face sa isi dea seama ca se da de gol cu rusinea pe care o poarta, o va pune pe ganduri si incet incet se va obisnui si va uita de rusine :p

| justmeandyou16 explică (pentru MariaaFairytale):

Mi-a spus ca e timida dar ar vrea ca asta sa nu stea intre noi, sa nu ne plictisim, eu nu sunt prea rabdator si nu stiu cum sa procedez cu ea, poti sa-mi lasi un id ceva? poate imi dai niste sfaturi happy

| MariaaFairytale a răspuns (pentru justmeandyou16):

Cam tarziu am vazut laughing dar daca mai ai vreo problema. id : marialexandra2007

| LostSoledxd a răspuns:

Salut! incearca sa o faci sa se simta in largul ei. vorbeste incet si calm si zamestei. intalneste-te in continuare cu ea si incearca sa o intelegi si pe ea este si mai timida dar timiditatea nu trebuie sa stea in calea prieteniei/relatiei voastre.ai rabdare si in timp ea isi va da drumul si va scapa de timiditate.
sper ca te-am ajutat.
succes!laughing

| rambo12 a răspuns:

Ii este rusine. fa-o sa rada