| anonim_4396 a întrebat:

Buna!happy Am 15 ani si sunt o fire timida si as vrea sa ma schimb. Eu sunt timida mai ales cu colegii mei, adica cu alte persoane nu sunt atat de timida nu mi-e atat de greu sa vorbesc cu alte persoane, dar cu colegii mei sunt atat de timida doar pentru ca ii cred ca imi sunt "superiori" ceea ce stiu ca nu sunt, dar eu tot sunt timida cu ei. Nu sunt complexata de cum arat(eram dar am trecut peste asta), cel mai mult ma enerveaza ca nu am atitudine ca nu stiu ce sa raspund inapoi.
As vrea sa imi dati sfaturi despre timiditate si cum sa am atitudine.

Răspuns Câştigător
| Gesara a răspuns:

Esti timida pentu ca iti foarte mult cum te percep oamenii cu care esti prieten cu un starin poti vorbi pentru ca foarte probabil nu vei mai avea de aface cu el, dar cu prietenii tai da. Ai putea sa incerci sa vorbesti mai mult dar in sinea ta mereu vei fi timida. E greu sa te schimibi. Totusi incearca sa vorbesti cu colegii tai si fi tu insati caci e probabil sa te placa mai mult asa decat daca te prefaci.

2 răspunsuri:
| Earthroot a răspuns:

Pai trebuie sa fi mai bad ass, ironica si sarcastica intr-un mod amuzant si fara sa jignesti prea pe fata pe cineva, sau sa exagerezi.

| OhCaMpEr2 a răspuns:

Fale fata nu trebuie sa iti fie frica si eu am o colega asa doar ca in pauze urla ca o nebuna iar in ore cand era intrebata de profesor ceva zici ca era muta