| LoveForShania a întrebat:

Am o mare problema va rog sa ma ajutati! Este un baiat care a fost in liceu cu mine ma rog. Ii placea foarte mult de mine a incercat vreo 8 luni sa fie cu mine si chiar ma iubea pentru ca odata a inceput sa planga la telefon. Si eu il iubeam foarte mult dar nu puteam fi cu el. Pentru ca stiam ca daca afla tata e foarte nasol [ el e cunoscut pe aici si toata lumea i spune "uite ce-a facut fica-ta si alea alea], si eu niciodata nu pot face ceva pentru ca afla ca "are surse".
Lui i-a fost tot timpul ca eu il fac de rusine. Si daca afla ca "as avea un eventual prieten", lui nu-i trece prin cap decat ideea de sex. Si nu e genul de tata cu care poti discuta ca te-ai indragostit si alea-alea. E foarte sever.Ma rog.
Eu i ziceam baiatului ala ca nu il credeam ca ma iubeste, desi eu il credeam, dar mi-era rusine sa i spun ca nu pot fi cu el din cauza tatalui meu.
Si chiar era obsedat de mine. Ma iubea mult. Tot vroia sa fie cu mine.
Pana acum vreo 6 zile, cand vorbeam tot la telefon prin mesaje si incerca sa fie cu mine. Eu i-am spus nu, ca cica nu-l cred.
Si ieri, am intrat pe mess, si era si el, avea la status "Te iubesc mult Ana", am crezut ca se refera la mine, dar nu e asa. Am vorbit astazi cu "fosta lui " iubita si am aflat ca este cu el.
Sincer el si-a batut joc de ea tot timpul si a facut misto de ea nu a iubit-o niciodata dar faza e ca el le spune tuturor fetelor ca le iubeste ca sa fie cu ele, dar nu e adevarat. Ori vrea sa faca misto de ele, ori sa aiba si el o iubita.
La partea cu Ana aia, vroia sa aiba si el o iubitawinking Si ei chiar ii place de el.
Eu sincer cred 100% ca ma mai iubeste, dar el crede ca eu nu vreau sa fiu cu el pentru ca nu-l suport si s-a hotarat sa isi faca o iubita, si sa ma lase pe mine, desi pe mine ma iubeste.

Pe o parte il inteleg, adica, daca eu nu am vrut sa fiu cu el, e normal sa treaca mai departe. Desi deja imi imaginez ca in curand o sa vrea sa fie cu mine din nou. Asa s-a intamplat tot timpul. Pentru ca chiar ma iubeste.

Acum pe mine pe mess nu ma baga in seama. Nu ma mai suna macar sa vada ce fac.

Ce sa fac? Sa ma bag eu cu el in seama? Desi nu mi-ar raspunde. I-am scris ieri pe mess si nu mi-a raspuns. Sa il sun?
Sau sa-l las si sa i demonstrez ca pot "trai fara el" si in caz ca va vrea sa fie cu mine sa i spun ca nu ca el zicea ca o iubeste pe aia.
Il iubesc, dar atat de mult as dori sa nu fie tata asa. El chiar daca pleaca in Germania, tot afla, pentru ca baiatu asta tot se lauda la prietenii lui si tot timpul se gaseste cineva sa deschida gura.

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Bănuiesc că ești elevă de liceu.
Poate ai auzit de tânăra Manuela Labăescu, este foarte fidelă dar bărbații tineri nu o vor, nici unul.
Motiv pentru care tot încearcă să o înlocuiască cu diverse individe cu care să facă sex.
Bărbații tineri știu să mintă, foarte frumos!
Și ăsta știe să mintă frumos, până pică una, la pat.
Și după ce a picat prima, se simte obligat, să înșire cât mai multe!
Pe tatăl tău îl înțeleg, că te ține din scurt, că nu vrea să fie „bunic" prea repede!
( Vezi că ți-am răspuns, la o întrebare mai veche, pusă de tine, cu îngrășatul, în zona picioarelor.)
La câte probleme îți faci, cred că tu îl iubești pe el și nu el, pe tine, cum prezinți tu problema aici!

| Adi_2195 a răspuns:

Uite asta e parerea mea, eu zic sa nu-l mai bagi in seama daca el nu iti mai rasp la mesaje sau altele nii tu nu-l mai baga in seama. si eu am avut o colega imi placea de ea. nu stiu daca si ea simtea la fel, dar dupa cateva saptamana am aflat ca e cu alta colega din clasa mea adica era lesbirolling on the floor m`a uimit asa dar... am incercat sa uit de ea. acum dupa ce s-a terminat vacanta de vara, ea sa desp de cealalta colega a mea si a fost cu mai multi baieti, iar cea de care nu-mi place e cu un baiat, pe interes laughing) cam ciudat nu? laughing si eu acum nu mai acorda prea multa atentie celei care mi-a placut. asta ewinking