| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc cu un tip, de aproximativ 2 saptamanii si pare sa existe compatibilitate intre noi. Ne placem reciproc, si eu il plac pe el, si el pe mine.
Este super simpatic si pare un om stabil si foarte organizat.
Mi-a marturisit ca isi doreste o relatie serioasa, ceea ce este de admirat.
Ce ma pune pe mine pe ganduri este faptul ca el pare sa isi doreasca sa ma mut cu el. Nu zic ca imi displace, chiar imi doresc la un moment dat sa fac si pasul asta.

Mi-as dori cateva pareri din alta perspectiva, din afara. Deci, ce pareri aveti?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai astepata!
Macar cateva luni sa va cunoasteti bine si apoi muta-te cu el, ca sa fii sigura ca nu vrae doar sex si cineva sa-i spele izmenele si sa-i gateasca!

| alina2k18 a răspuns:

Pare dragut din ce zici tu, dar de cati ori te-ai vazut cu el pana acum?
ce varsta aveti?

| SightOfYou a răspuns (pentru alina2k18):

Chiar este dragut. De 2 ori sincer pana acum, dar tinem legatura mult pe telefon.
25 amandoi.

| alina2k18 a răspuns (pentru SightOfYou):

E putin de 2 ori, trebuie petrecut ceva timp impreuna, in diverse situatii pentru a cunoaste un om cu care sa incepi o relatie dupa umila mea parere.
Pe telefon e multa vrajeala... totul virtual...
Aia cu mutatu' poate fi o cardealawinking in caz ca nu ati facut inca sexwinking

| Emma30555 a răspuns:

Toate se fac la timpul lor. Graba strica treaba cum se zice. O relație sănătoasă trece prin toate etapele, la început va îndrăgostiți apoi dacă va înțelegeți va mutați. Nu trebuie sa dureze mult dar nici după 2 întâlniri. Eu nu am încredere în cuvinte mari spuse de la început

| pisicutaadorabila a răspuns:

Pai intai ar trebui sa va cunoasteti mai bine fata in fata, nu pe internet, trebuie sa iti dai seama daca il placi cu adevarat asa cum este el in realitate si abia dupa aceea te gandesti daca te muti la el.